Wpis z mikrobloga

Auto chce kupić. Chce wziąć w leasing albo #honda #civic hatchback lub sedan (serce), albo #audi a3 sedan (rozum). W obu w grę wchodzą tylko benzynowe 1.5, raczej w manualu. Do salonów, poznać oferty i pomacać same auta dopiero się wybiorę.
Rodzina 2+2, co wybrać?
Na co zwrócić uwagę? Z nowymi autami nigdy nie miałem do czynienia.

#samochody #motoryzacja
  • 21
via Android
  • 1
@volion nie mam przekonania do Skody. Może myślę źle, ale przy wyborze auta w dużej mierze kieruje się emocjami. Nie zależy mi jedynie na przemieszczaniu się z punktu a do punktu b, a również na czymś więcej i skoda raczej nie jest w stanie mi tego dać :)
via Android
  • 0
@ToJaTwojMorderca nie mogę doszukać się cen, a na stronie Skody ani śladu t go auta. Poza tym jednak skoda, no niekoniecznie :)
Obawiam się właśnie, że to audi nie da dostatecznie dużo frajdy z jazdy.
@Majku_: Proponuję żebyś wziął i jedno i drugie na jazdę testową. Jak coś to w Warszawie, Poznaniu i chyba gdzieś jeszcze jest carsharing - 4mobility - gdzie mają właśnie A3 sedany/sportbacki w ofercie z dokładnie tym silnikiem.
via Android
  • 1
@ToJaTwojMorderca wiesz, nie chodzi o znaczek, ale o coś "więcej". O podejście do motoryzacji jako takie. Honda ma od lat świetny, wygodny i precyzyjny układ sterowniczy. O silnikach nie wspominam. No i charakter auta daje dużo frajdy z jazdy. Wygląd tego modelu też jest bardzo na plus. Audi z kolei jest technicznie na wysokim poziomie, do bólu poprawne, ale oferujące wiele sprytnych i komfortowych rozwiązań. I również w tym wydaniu wygląda fajnie.
@Majku_: Jeśli nie widzisz się w Skodzie to nie brałbym jej pod uwagę ;)
Od siebie powiem Ci że jeździłem tym carsharingowym A3, a wcześniej BMW 1 (F20) również z silnikiem 1.5 i tak szczerze to Audi wypadło dużo gorzej - wydaje się ciaśniejsze z przodu, układ sterowania nie daje ci żadnego "feedbacku", jest przerwa między wciśnięciem gazu a ruszeniem - naciskasz pedał a auto się chwilę zastanawia zanim obroty pójdą
via Android
  • 0
@Fajoski dzięki za cenne uwagi co do audi. BMW myślałem nad seria 3, ale jakimś trochę używanym modelem, ok. 2018 rok, bo nowy jest poza budżetem. Tego z serii 1 nie oglądałem w ogóle, na pierwszy rzut oka linia nadwozia jest słaba i silnik z mocą 140km szału nie robi, ale pozycja warta dokładniejszego sprawdzenia.
@Majku_: akurat skoda to taki vw a vw to takie gorsze audi. To wszystko jest podobne technicznie i z odczuc. Tlko znaczek inny. Nie namawiam cie na skode, tylko rzucilem. Gwarantuje ze z octavii rs mialbys ubaw i wiekrzy wypas niz z bieda a3
@Majku_: Przejedz się tym 1,5 w audi bo z superbem który jest 100kg cięższy radził sobie słabo gdy trzeba było wyprzedzić wył strasznie a efektów nie było. Od siebie polecam Superba Sportline 4x4, w lakierze "dragon skin" ściąga uwagę a inne zawieszenie niż w innych wersjach sprawia ,że bardzo dobrze się trzyma drogi. Dodatkowo miejsca pełno a z 2.0 272km nie będzie zawalidrogą.
Hondę zaraz ci ukradną jak nie masz garażu
@ToJaTwojMorderca: z wielu powodów jestem antyfanem vw, więc może stąd moja niechęć do skody :) Miałem kiedyś Polo III. Ja wiem, że dzisiejsze auta są zupełnie inne, niemniej jednak nie przekonam się do tego. Audi z tej trójki jest miłą odmianą, która ma jeszcze pewną tożsamość i odróżnia się od skody/vw.

@DonCebulione: dzięki, ale superpb sportline również jest poza moim budżetem :) Focus - wygląda nieźle, cenowo także, chociaż linia
via Android
  • 0
@lukcio777 ech... :(
Od niedzieli jestem mocno przeziębiony i nie ruszałem się nigdzie z domu. Myślałem że dziś pojadę do jednego z salonów, ale kiepskie samopoczucie zrobiło swoje. Mam nadzieję, że jutro będę się już czuł na tyle dobrze, że gdzieś pojadę () a właśnie od audi miałem zacząć.

Jak ogólnie wrażenia? Co Cię szczególnie urzekło, a co rozczarowało?
@Majku_: tez własnie zacząłem od Audi, poźniej Mercedes CLA, nowa Octavia, Superb i na końcu Kia Xceed.

Po jazdach próbnych od razu odpadły Skody i Kia. Może gdybym bym starym dziadkiem zastanowiłbym się :D Kia jeżeli chodzi o jakość wykonania odpada.
Skoda jest do bólu poprawna nic więcej. Ot samochód do jeżdżenia - zbyt wielkiej frajdy nie odczułem jeżdząc.
Walka rozegrałą sie między CLA i nową A3 - jeździłem w Sportbacku.
via Android
  • 0
@lukcio777 no u mnie nieco niższy budżet ( ͡º ͜ʖ͡º)
Audi w konfiguratorze na ich stronie wyszło mi ok 132k. To 20k więcej, jak honda czy kia. A silnik najsłabszy z wszystkich trzech. Nieznacznie, ale zawsze :)
Chociaż spodziewam się znacznie lepszej jakości wykonania niż w dwóch pozostałych, ale myślę, że decydującym czynnikiem będą właściwości jezdne. Co do Hondy nie mam wątpliwości, że prowadzi się świetnie. Komfort
via Android
  • 0
@lukcio777 no i fakt, audi wygląda świetnie, ale moim zdaniem wszystkie trzy auta, które wytypowałem wyglądają obłędnie, łącznie z hondą rodem z mangi ( ͡ ͜ʖ ͡)