Wpis z mikrobloga

Miał ktoś może ból mniej więcej 5 cm nad kostką po wewnętrznej stronie? Zaczęło boleć przy bieganiu, po jakimś czasie stwierdziłem że przerwę bieg i już wrócę te kilka km normalnie idąc, ale paradoksalnie zaczęło boleć jeszcze bardziej ._. Ledwo doszedłem do mieszkania. Na drugi dzień lepiej, ale przy chodzeniu nadal boli i nasila się przy przejściu dłuższego dystansu. Zauważyłem że przy stawaniu na palcach albo odginaniu stopy do wewnątrz czuć mocniej i czuć też przy naciskaniu. Pytam, bo może to coś powszechnego jak ITBS przy którym straciłem czas żeby usłyszeć, że "jak boli to nie biegać" xD

#bieganie #ortopedia #fizjoterapia
sqqb - Miał ktoś może ból mniej więcej 5 cm nad kostką po wewnętrznej stronie? Zaczęł...

źródło: comment_1595954772PCLTh09nUQfBEdzzqiNUfL.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@sqqb: Nie chcę straszyć ale u mnie taki sam objaw był na początku czerwca i się okazało, że pękł mi piszczel zmęczeniowo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Poemat: Oh god, czyli jeździć, obserwować a jak nie przejdzie to do lekarza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z ciekawości u ciebie już ok? Ile to się leczy?
  • Odpowiedz
@sqqb: Nie, bo zmęczeniówka wychodzi dopiero po pewnym czasie na diagnostyce obrazowej. Lepiej, żebyś poszedł zrobić USG jeśli nie będzie poprawy przez kolejne dni standardowej prewencji przeciwurazowej
  • Odpowiedz
@sqqb: Może być to shin splints, jakie dystanse normalnie robisz i jak często? Bo jeśli były już jakieś problemy w nogach to przyda się ogarnąć u fizjo biomechaniki nóg jako prewencję następnych urazów. Wg mnie porada nie biegać jak boli jest mało życiowa
  • Odpowiedz
@FizjoKarolina: Wydaje mi się że to nie shin splints, bo nie boli mnie cały piszczel tylko dość punktowo w tym miejscu co zaznaczyłem. Biegam średnio po 10-20km 2-4 razy w tygodniu zależy jak wyjdzie. Ostatnio trochę zwiększyłem intensywność więc pewnie stąd problemy. Wcześniejsze problemy to właśnie ten ITBS - trafiłem na złego lekarza, więc sam zacząłem się rolować + robić ćwiczenia rozciągające i przeszło. Mam płaskostopie i krótszą jedną nogę przez
  • Odpowiedz
@Poemat: mam podobne bole jesli chodzi o piszczele co OP, prawdopodobnie od zbyt czestrgo grania w pilke na orlikach.
Co masz na mysli mowiac standardowa prewencja przeciwurazowa?
Zauawazylem ze jeali odpoczne pare dni to dolegliwosci sie zdecydowanie zmniejszaja.
  • Odpowiedz
@Poemat: Hej. Mam takie same objawy, byłem już u fizjo i jak na razie wspomniał o problemach z okostną, chyba jeszcze zapalenia nie ma ale wiem, że to może prowadzić do złamania. Jak wygląda objaw już takiego złamania i jak wygląda leczenie? Gips? Ile tygodni?
  • Odpowiedz
Jak wygląda objaw już takiego złamania


@echelon_: Nie możność ustania na tej nodze, patologiczny chód, nie możesz prawidłowo schodzić na tej nodze czyli po prostu przenosić ciężar ciała - w skrócie całe obciążenie osiowe powoduje ból.

Leczenie? Zachowawcze. Ukrwienie za pomocą technik manualnych, drenaż lifmatyczny podudzia, dociążanie kości przez nie-osiowy ruch (jazda na rowerze jest najlepsza - spinning lub szosa jako pozycja, gdzie wchodzisz przez przodostopie), unikanie bolesnych pozycji i dużo
  • Odpowiedz