Wpis z mikrobloga

Szukam kompaktowego telefonu, aktualnie myślę między #iphone se 2 oraz #samsung galaxy s10e, a przesiadam sie z starego iPhone SE. Oczekuję od telefonu, aby bateria dawała radę chociaż dzień, za te trzy lata dalej się nie zacinał, i robił dość dobre zdjęcia. Na codzień korzystam głównie do przeglądania neta, messengera, i robienia jakichś zdjęć na szybko. Co polecicie?
  • 14
@poCoWamMojNumerTelefonu: Na aktualizacjach systemu tak naprawdę nie zależy mi za bardzo, głównie na tym, aby ten telefon kilka lat podziałał.
A ma ktoś porównanie kilkuletnich samsungów? Dalej działają, jak w dniu premiery, czy jednak zacinają się?
@Vengard: A powinno Ci zależeć na aktualizacjach. Aplikacje też są aktualizowane chociażby że względu na wykryte dziury, bezpieczeństwo. Niestety, nowe aplikacje często mają wymagania systemowe i oczekiwania względem wersji os. I może się okazać że albo wcale nie użyjesz pewnych aplikacji za jakiś czas, albo starsze wersje pozbawione poprawek i nowych funkcji.
Nowa wersja systemu to nie tylko nowe ikonki, to też bezpieczeństwo i funkcjonalność.
@RoundStic: Duża jest różnica między nim a snapdragonem?

Ogólnie bardziej przymierzałem się do samsunga ze względu na lepszy ekran, minijacka, i bardziej mi się podoba, ale jednak chciałbym, abym za rok nie zaczął się na niego wkurzać, bo będzie się ciął xD
@Vengard: mam często podobne rozterki, mam iPhone 11, ale ekran w nim i grube ramki są tragiczne, za to wydajność, pewność, że x czasu będzie nadal śmigał, bezawaryjność i wysoka wartość odsprzedaży mnie do niego skłoniły.

Co do Exynosa to ponoć (wg reddita i youtuba) bardzo się grzeje, nawet podczas robienia zdjęć, jest ok 20% mniej wydajny od Snapa, a kosztuje tyle samo