Wpis z mikrobloga

O co chodzi?
Rok temu zawarlem umowe z Orange. Pakiet internet, telefon i telewizja. Cena rachunku wynosi 99zl.
W piątek dzwoni do mnie kobieta z Orange i twierdzi, że ma dla mnie ofertę w ramach której dostanę jeszcze karte sim, a całość rachunku wzrosnie o 10zl. Jeżeli jej nie przyjmę to bieżąca umowa wraz z początkiem sierpnia ulegnie podwyżce do 129zl.
To jest w ogóle legalne?
#orange #internet #neostrada
  • 11
Jeżeli kończy Ci się początkiem sierpnia ta umowa to tak może być. Może liczyli Ci jakieś zniżki na czas umowy, po upływie umowy wskakują ceny bez zniżki. Jeżeli umowa Ci się nie kończy to raczej nie mogą tak robić
@boobass: umowa konczy się dopiero za rok.

Jak pytałem, na jakiej postawie rachunek na wzrosnąć, odpowiedziała że ceny uslug poszly w górę.
Nosz #!$%@?, co mnie to obchodzi? Umowa została zawarta na takich warunkach.
Takie firmy zawsze po jakimś czasie próbują podwyższyć rachunek. W UPC zawsze było tak, ze można było umowę przedłużyć na nowy okres, ale warunkiem było podwyższenie rachunku o min. 1PLN. Tutaj widać jest podobnie. Zobacz czy masz w umowie, że jakiś pakiet po 12 z 24 miesięcy drożeje - może miałeś taką promocję. W przeciwnym razie się nie zgadzaj.
@krzywy_kanister: dzwoniłem przed chwilą na infolinię Orange. Pani mi powiedziała, że zadna podwyżka mnie nie czeka. Mało tego podałem jej numer, z którego dzwoniła tamta pani z ofertą i powiedziała, że zgłosi ją za wprowadzanie klienta w błąd.