Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dziś spotkałem Uber Janusza z bigosem takiego serio. Parkuje na osiedlowej uliczce na której jest tylko parking i nic tam nie jeździ bo nie ma wylotu. Parking jest ciasny, staje sobie jak zwykle, koryguje itp. Prędkość 0.5 km/h. Nagle słyszę klakson, patrzę w tylne lusterko - pojawia z tyłu auto. Nie widziałem go. Do kontaktu brakuje 1 metr. No więc stop hamujemy, wychylam się przez okienko i mówię że sory ale się zagapiłem w lusterko i w sumie to przepraszam (choć nie muszę przecież, no ale staram się być grzeczny zawsze). Zaskoczyło mnie to oczywiście, pewnie każdy miał taką sytuację, nie było dużego ryzyka że go dotknę, ale oczywiście wtedy była by moja wina. To był scenariusz z prawdopodobieństwem 1%.

I teraz:
Z 20 letniego gruza obitego i zardzewiałego wychyla się on. Rzuca #!$%@? od razu, że #!$%@? naucz się jeździć że to tamto sramto. Agresją 10/10. Czerwień na ryju. Myślę sobie #!$%@?. Pytam się go o co mu chodzi, przecież mówię że przeoczyłem go w lusterku, powiedziałem przepraszam, nic się nie stało i sytuacja jakich kilka dziennie na drodze się zdarza.
Napiął się w tym szrocie tak że aż się czerwony na ryju zrobił. Oczy zmrużone. Milczy. Zaciśnięte zęby. Kierownica tak ściśnięta że prawie ją wyrwał że złości.
Serio są tacy ludzie? Nic się nie stało a nawet gdyby to pewnie skończyło by się na jakiś rysach na szrocie, dałbym OC i tyle z moich obowiązków, a jak chce to niech wzywa policję, dadzą mandat i wypad.
Pisze to bo przez kilkanaście lat we mnie wjeżdżali nie raz i to w sytuacji kiedy serio było zagrożenie drogowe i bałem się o siebie i ludzi w aucie, widziałem kolizje przy prędkości 50/70 kmh i może nie było jakoś strasznie miło ale przynajmniej była jakaś kultura. Wiadomo że nikt nie chciał stłuczki, jest OC, rozmawiajmy, jest wariant dogadania się na kasę, nikt nie ucieka itp.
Pierwszy raz spotkałem się z taką agresją i to przy takiej bzdurze, aż żałowałem przez chwilę że nie było nic więcej, ciekaw jestem jak by gość zareagował przy stłuczce na swoim 25 letnim gruzie z wgniotami, plamami rdzy po 20cm i odpadającymi progami. Chyba by wystartował z pięściami i dostał zawału.
W sumie to nawet #heheszki

#motoryzacja #patologiazewsi #takasytuacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1e72107b115fe4bd8757cd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 5