Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem @marekkwl Hej, cieżki przypadek z odplywem liniowym a w zasadzie połączeniem z pozostała podłogą, jedna wneka rózni się od drugiej o 2 cm (mozną by je wyrownac) ale szybe nie da się zamontowac na krawędzi sciany bo tam jest płyta i płytka wic minimum 3 cm od krawędzi (tam sie zaczyna profil ua), pytanie w która opcje iśc, wpuszczac płaską podłogę do sekcji mokrej, wtedy będzie uskok ale spadek bedzie równy, czy zrobić el-ke i spadek wzdluż szyby ?
KrowkaAtomowka - #remontujzwykopem @marekkwl Hej, cieżki przypadek z odplywem liniowy...

źródło: comment_1595793192joZ8jtALYVy70CQw1bFm5e.jpg

Pobierz
  • 141
@KrowkaAtomowka: 8 cm bedzie trzymal. Szyby przewaznie nie maja profila na dole, jest uszczelka albo maly element mocujacy na koniec szyby. A czasem nie ma nic. Pozostaje jedynie silikon bezbarwny lub fixall z soudala. Szyby i tak nie ruszysz bo ja trzyma rozporka na gorze.
@marekkwl: ok wielkie dzieki, a tak z doswiadczenia, poszedl bys w tej opcje zeby zamontowac na krawedzi z tym profilem (to bedzie koszt wiekszy o jakies 250 zl ) czy po prostu zrobil bys to przesuniecie 3cm bez uzywania tego spcjalnego profila i tyle ?
@KrowkaAtomowka: rozmierzanie plytek na scianie zaczyna sie od najnizszego miejsca czyli w prysznicu. I wtedy dolne plytki odcinasz po skosie. I nie ma zadnych waskich wstawek. A na krawedz plytek tam gdzie szyba nakladam listwe zakonczeniowa do plytek.
@marekkwl: wiesz co przemyslalem to i tak zrobie, ponownie mi bardzo pomogles, po prostu przesune wszystko o 3 cm w dol tak jak mowiesz jak jest najnizszy spadek. dzieki temu odpadnia mi profile z paru stron.

szybe zrobie na rowno uzywajac profila do wkladania szyby zarowno w pionie jak i poziomie, a wejscie wykoncze jakis profilem typu L i mysle ze bedzie super , wielkie dzieki :) ja Ci caly czas