Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem @marekkwl Hej, cieżki przypadek z odplywem liniowym a w zasadzie połączeniem z pozostała podłogą, jedna wneka rózni się od drugiej o 2 cm (mozną by je wyrownac) ale szybe nie da się zamontowac na krawędzi sciany bo tam jest płyta i płytka wic minimum 3 cm od krawędzi (tam sie zaczyna profil ua), pytanie w która opcje iśc, wpuszczac płaską podłogę do sekcji mokrej, wtedy będzie uskok ale spadek bedzie równy, czy zrobić el-ke i spadek wzdluż szyby ?
źródło: comment_1595793192joZ8jtALYVy70CQw1bFm5e.jpg
  • 141
@marekkwl w sumie myślalem ze takie profilowe się nie zejdą ale sprawdziłem i schodzą dzięki ale czym byś wyszlifować już takie ucięte jak na zdjęciu? Albo czym szlifujesz płytkę po cięciu pod kątem 45 jak Ci odprysnie? Mam pada 50 i 100 i tylko jeszcze bardziej szczerbia
@marekkwl: akurat w tym przypadku wjade maszyna bo kat 45 stopni bedzie sie zaczynał od ktorejś strony (nie bedzie takiego przypadku ze fragment 45 stopni bedzie gdzies na srodku plytki a nie na poczatku i na koncu) ale gdyby tak bylo to bym rezcznie to robil masz racje, mam tarcze do tego. a reczna polerka zauwazylem ze najlepsze efekty daja uzywanie otwornicy diamnetowej :) mozna bardzo delikatne szlify robic, przydala by
@KrowkaAtomowka: W gresie nie zrobisz szlifu bo jest za cienka i sie bedzie uginac, ale w glazurze idzie dobrze. Tylko wolniej trzeba jechac zeby nie uciekalo. Ogolnie glazura jest bardzo dobra do obrobki. A twoje plytki to chyba glazura.
@marekkwl: tak , na podlodze tyko gres. W ogole w takie bagno sie wpakowalem z ta lazienka, bede rzezbil tam co nie miara. szyba ma byc na samej krawedzi a przeciez w polowie wysokosc jest listwa wypukla (trzeba bedzie to jakos obrobic), wneki przygotowalem na szerokosc plytki 30 cm a sie okazalo ze maja 29.5 moze byc mi ciezko wkleic boki tak zeby nie wystawaly.

A od gory jest pasek bez
@KrowkaAtomowka: listwy wypukle mozna uciac do szyby albo szlifowac miejsce na szybe w listwie. Podejrzewam ze z wentylatorem bedzie to samo. Dlatego wazne jest rozmierzenie wszystkiego. Ja robiac lazienke to mam juz na poczatku rozmierzone plytki i wiem jakie bede mial docinki. Nawet puszki do gniazdek sobie dopasowuje do formatu plytek. A jesli chodzi o wneki to lepiej robic je z zapasem na wieksza grubosc kleju niz zrobic za malo.
@marekkwl: nie wiem czy Ty masz juz wprawe ale uwazam ze do robienia takiej roboty potrzeba ogromnej wyobrazni. Szczegolnie przy tych malych lazienkach i wypuklych plytkach. Dla mnie to jest pierwsza lazienka w zyciu i moja glowa pracuje na 200% obrotow.

Przy okazji jeszcze jedno pytanie, czym tniesz listwy wykonczeniowe do plytek pod katem 45 stopni ?
mam dwie opcje, zalozyc tarcze do metalu do maszyny do glazury
zalozyc tarcze do
@KrowkaAtomowka: jesli chodzi o listwy to tne je szlifierka katowa, wczesniej na listwie rysuje sobie przy katowniku kreske. Jesli masz listwy aluminiowe to polecam ukosnice z tarcza do aluminium, tez ladnie wychodzi. Ja myslalem ze bedziesz szlifowal plytki na 45 stopni. Zaczyna lazienka nabierac ksztaltow, jest dobrze.
@marekkwl: bo bede wszedzie poza tymi wnekami bo jak mowilem mialem za malo miejsca na przyklejenie plytek we wnekach bocznych (tylko 1mm miejsca) wiec wneki obrabiam listwami reszta na 45 stopni.

A jak bys zrobli te listwy we wnekach jak sie lacza ze soba pod katem prostym (one sa plaskie nie wypukle) to nie trzeba chyb na 45 stopni tylko na 90 stopni jesli wiesz o co mi chodzi (a listwa
@marekkwl: ech snilo mi sie i mysle o tym od rana. bo ta plytka od czola nachodzila na boki po 1 cm ( wiec jesli by sie chcialo zrobic plytke na szlif 45 byl by tylko jeden milimetr na klej opada) jedyna opcja to wstawic boki na listwy wtedy dochodzi 1 cm a to by oznaczao 11mm na klej dlatego zmniejszylem to do 5 mm.

Wiem nie potrzebnie, i kosztowalo mnie
@marekkwl: jeszcze takie dwa pytanka:
1.gdzie sie daje silikon zamiast fugi ? w naroznikach wewnetrznych ? to ze przy odplywie liniowym to wiem ale gdzies jeszcze ?
2. i czy plytke kladizesz dookola otworu drzwioewgo i na to ida drzwi czy zostaiwasz nieobrobione, potem drzwi i potem brakujace plytki ? u mnie sa wypukle wec oscieznica nie dojdzie idealnie do plytek wiec musze chyba zostawic miejsce dookola drzwi.
@KrowkaAtomowka: silikon dajesz w wewnetrzne spoiny, w calej lazience. Czyli we wnekach, rogach wewnetrznych, przy odplywie... Jesli chodzi o wypukle plytki przy drzwiach to najlepiej bedzie jak zostawisz je nie wklejone bo ciezko bedzie trafic by byly przy samej oscieznicy. Dokleisz po montazu drzwi.
@marekkwl Hej Marek a po czym poznasz ze Ci się kończy tarcza? Mu dzisiaj w 3 dzień cięcia przy przeciąganiu po płytce jak by blokowało czasami lekko. Na początku szlo płynnie, może to wina tarczy.

A pamiętasz jak mówiłem że Maszyna ma 1mm różnicy na długości pół metra? Bardzo łatwo to skorygować, wystarczy kątownik.
@KrowkaAtomowka: tarcza to sie konczy jak nie masz na niej tej czesci z nasypem diamentowym. Zapewne trzeba ja naostrzyc. Z Rubi sa kostki do ostrzenia. Ja mam stary kamien do ostrzenia nozy i co jakis czas go przecinam tarcza, odslaniajac nasyp diamentowy.
@marekkwl Hej szybko pytanie jak łączysz dwie płytki że sobą ścięte pod kątem 45 stopni na narożniku to domyślam się że nie wsadzasz krzyżyka to ile miejsca na fugę dajesz bo chyba nie łączysz tych płytek na styk?
@KrowkaAtomowka: dzis zaczalem lazienke o wymiarach 2,5x1,7 m. Bedzie odplyw liniowy, przerobienie hydrauliki (grzejnik na innej scianie), montaz stelaza i bateri podtynkowej, wneka w prysznicu i przedscianka tam gdzie stelaz i prysznic. Gres 120x60 do sufitu. Powinienem wyrobic sie w 10 dni roboczych. Koszt ok. 6500,-
@marekkwl: niezle, zastanawiam sie ile osob pracuje tak jak ja, do 16 robota, potem jazda na budowe i praca do 22.
juz ponad rok... wieksza przerwa w niedziele wtedy to ide z zona na basen , tenis i wspolny obiad i polowe niedzieli tez spedzam na budowie.

Mowilem jej ostatnio ze wiekszosc wiedzy z wykonczenia czerpie od Ciebie. I ona sama nawet powiedziala zeby Ci to jakos wynagrodzic. Najlepiej jak bys