Wpis z mikrobloga

Na jakim laptopie (marka, model, procesor) pracujecie zawodowo na co dzień? Szukam czegoś nowego do pracy, na czym się da fajnie pracować na Windowsie z odpalonymi kilkoma przeglądarkami, dockerem, phpsthormem i przy okazji YT w FHD@60 Hz.

Obecnie mam 3 letniego Dell Precision (to samo co XPS + dedykowana grafika do CADów) z i7 HQ (pełnoprawny, nie nisko napieciowy) i jest dramat, mam go serdecznie dosyć, bo nawet YT @60hz nie ogarnia (throttling, z którym nic się nie da zrobić). Mam serdecznie dosyć tej firmy i laptopów z tego okresu, dlatego boję się wymienić na nowego XPS. Dodam że mam w firmie jeszcze 4 takie laptopy (XPS, też wersje z i5) i wszędzie jest ten sam problem, nawet po położeniu najlepszych past i thermopadów na chłodzeniu. Jak do tego dodam stacje dokujące za 1.5k zł które się nagminnie #!$%@?ą i Dell ma to w dupie to tym bardziej chcę wyjść przynajmniej z własnym laptopem z tej firmy.

Najgorzej, że prawie nie widzę alternatyw. Jest fajne MSI z i7 10 gen, albo Lenovo ThinkPad T ale tak średnio mnie to przekonuje.

Każda rekomendacja mile widziana ;)

#programowanie #programista15k #pracbaza #it
  • 20
via Android
  • 0
@LazyInitializationException to chyba kwestia błędu konstrukcyjnego albo sterowników, albo partii. Wziąłem jakiegoś starego firmowego Dell z prockiem i5 3 gen. i zapierdziela na nim YT@60hz bez najmniejszego problemu. W tym swoim Dell mam i7 6gen. to jakiś potworny żart, że to nie działa. Dużo ludzi za granicą ma ten sam problem. Po za tym łapek jest zajebisty i w zasadzie do pracy zawodowej wystarcza aż nadto, ale brak YT mnie dobija.
@fataler: ja mam hp zbook-a, ciezki jak czolg ale upgrade pamieci czy wymiana dysku w miare potrzeb dziecinnie prosta i bez utraty gwarancji. Matryca ma idealne odwzorowanie kolorow co pewnie w twoim przypadku ma znaczenie. Ma sporo roznych konfiguracji (lacznie z provesorami xeon) moze cos znajdziesz dla siebie.
via Android
  • 0
@zibizz1 że nie jest Intelem? Uprzedzenia, kiedyś miałem jakieś problemy z wirtualizacją na tym i jakoś tak nie potrafię zaufać AMD, że na tym wszystko działa jak powinno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fataler: ja mam precisiona 5530 z stacja tb16 i jakoś to działa. Ale fakt... YT na tych laptopach to porażka. Zrobisz kilka przewinięć i już wskakuje w obroty... Sam chce lapka zmienić i problem w tym, że nie ma na co zmienić. Dockery na macu kiepsko działają... Ale mac jest chyba jedyną alternatywą...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fataler: tak no i nadal prawdopodobnie są problemy z wirtualizacja. Jak postawiłem Ubuntu na szybko VBox to się w losowych momentach restartował. W rezultacie zainstalowałem obok jako drugi system
via Android
  • 0
@Zero_Gravity o toto ja mam 5510 i TB15 i jakoś na co dzień w pracy też nie mam problemów. Gorzej jak wejdzie YT. Chociaż dziś skubany się trzyma i nie wywala jak oglądam recki innych laptopów ( ͡º ͜ʖ͡º), wie co się święci. A tak po za tym to świetnie wykonany laptop i serio ciężko mi go wymienić bo zwyczajnie mi wystarcza, tyle że ja nie uznaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zero_Gravity: ciężko powiedzieć. Siedzę na linuxie. Ja mam inny problem. Jak podłącze docka to lapek od razu wchodzi w 2500rpm i tak ciągle nawet w idlu tak chodzi. Niby to wina PCH, bo nie ma żadnego thermal pada na nim