Wpis z mikrobloga

@executor2: Pamiętaj że niektórzy już czekają 4 miesiące a w tym czasie sowicie by zarobili. Korekta może być ale na żadną falę bym nie liczył bo każdy już wie że ten wirus to kpina. WTedy bali się niewiadomego
@Nizkii: Żelazna zasada mojej strategii inwestycyjnej to trzymanie się poprzednio ustalonych założeń. 20% kapitału już umieściłem na giełdzie w marcu tego roku. Na jednej spółce nawet trafiłem w dołek co podobno się nie zdarza. Resztę zainwestuję na jesieni tego roku. Weź pod uwagę, że zaraz Trump przestanie wypłacać wydrukowane pieniądze i Ci wszyscy inwestorzy uliczni przestaną kupować. Ponadto z raportów Commitment of Traders wynika, że duzi gracze obstawiają umocnienie się dolara
Ponadto z raportów Commitment of Traders wynika, że duzi gracze obstawiają umocnienie się dolara a co za tym idzie odpływ kapitału z emerging markets.


@executor2: a zgodnie z cyklami koniunkturalnymi kapitał ma wędrować właśnie do emerging markets a kurs USD ma spadać. Porównując wskaźniki to giełda USA jest horrendalnie przeceniona.

Drugi cykl koniunkturalny mówi, że czas na akcje value - czyli m.in. surowce. A surowce to w dużej części EM.
@Nizkii: To teraz pomysł jaki miałbym ból dupy jakbym zmienił nagle moją strategie inwestycyjną pod wpływem optymizmu, który nie ma pokrycia w rzeczywistości, bo sytuacja w gospodarce jest fatalna a potem jednak przyszła ta fala spadków i wszystko miałbym na czerwono po 30-40%.:)