Wpis z mikrobloga

Jak zacząłem pracę w biurze konstrukcyjnym to dostalem do robienia rysunki w ASD, szybko się go nauczyłem, wlasciwie 15 minut szkolenia i już rysowalem i w trakcie zadawałem pytania. Po kilku tygodniach, wywalało mi errory, czasem jakis layout znikał, nie łapał punktow i sobie mysle jeju czemu uzywamy jakiegoś starego syfu z 2014, same problemy, wsparcia brak i bugi sie nie naprawią xD

Z 3 miesiące modeluje i zbroje elementy w revicie, glownie na trening i zacząłem doceniać ASD jaki był zajebisty. Szkoda ze go już nie wspierają XD

#budownictwo #projektowanie #konstruktor #zelbet
  • 2
@YodaMonster: My robimy zelbecik w nakładce na cad'a BIK takie usprawnione rysowanko. Testowaliśmy kilka różnych programów między innymi cadkon, prota. Doszliśmy do wniosku że pracujemy póki co na tym co mamy i czekamy na promke od tekli. Wtedy kompleksowo ze stalą jak i zelbetami byśmy się przenieśli na te oprogramowanie. W czym ASD jest lepszy od revita? Z tego co wiem, ale mogę się mylić Autodesk wykupił ASD po czy przestał
@MatiPuchacz: ASD jest super proste i ma wszystkie potrzebne narzędzia do robienia rysunków, problem jest jedynie gdy masz skomplikowany element i musisz go widzieć w 3d. Revit nie ma domyślnie wyciągania prętów na rysunku, potrzebujesz nakładki graiteca lub sofistica, im dłużej robię w revicie tym więcej problemów znajduje XD