Wpis z mikrobloga

Mam lokalna baze w postgresql . Nazywa sie Test i zawiera kilka tabel, kiedy uruchomiłem postgresa w dockerze, wskazalem na baze, uzywam orma sequelize i lacze sie z baza, wszystko fajnie jednak kiedy próbuje wykonać CRUDy to w bazie nie ma zadnych tabel. Kiedy za pomoca psql wchodze kontener z postgresem i listuje tablice to jest pusto? Czemu tak to dziala, jak baza powinna byc lokalna
#programowanie #docker
  • 6
  • Odpowiedz
@Koprowy: w pierwszym zdaniu napisałeś, że masz kilka tabel, a dalej piszesz, że ich jednak nie ma. Czy Ty korzystasz z postgresa zainstalowanego lokalnie na twoim hoście i z postgresa odpalonego poprzez dockera? To są dwie różne instancje serwera ziom.
  • Odpowiedz
@TheHatefulCoder: Wskazuje na lokalny obraz. Lokalnie wszystkie tabele są, a jak wejde w container i listuje tabele to jest i brak. Pewnie to jest to o czym mowisz, tylko chcialem jeszcze dokladnie zrozumieć jak to działa. Bo dane są trzymane lokalnie tak? A ja za pomoca postgresa lacze sie z lokalną bazą czy tworze nowa w kontenerze i w niej tworze tabele itp
  • Odpowiedz
@Koprowy: ale czy Ty masz dwa serwery Postgres? Bo na to wychodzi z Twojego opisu, i to działać nie będzie.
Nie da rady wejść na Postgresa w Dockerze i wskazać na istniejącą baze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Użyj pgdump_all na tym lokalnym serwerze i zaimportuj bazę w kontenerze. To najprostsza metoda.
  • Odpowiedz