Wpis z mikrobloga

Ahoj, górskie Murki. Mam dwie sprawy.

1. Polećcie proszę jakiś w miarę lekki (<2kg) plecak ~50l do wycieczek 3-14 dniowych. Obejrzałem pewien czas temu filmik Bushcraftowego dot. biwakowania i aż mnie zazdrość wzięła widząc, ile jego plecak ma ułatwiających życie ficzerów, o których w moim starym Icebergu mogę tylko pomarzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

2. Poszukuję dobrych, wygodnych butów na dłuższe i krótsze wyprawy. I w moich poprzednich Salewach Mountain Trainer, i w obecnych Scarpach Zodiac GTX, moje stopy po kilku godzinach marszu są mocno obolałe, a po kilku dniach (lub kilkunastu godzinach ciągłego łażenia) absolutnie zmasakrowane - nie chodzi tutaj tylko o odciski, ale też o okropny ból kości (tak jakby ktoś mi mocno dłonią ściskał śródstopie). Do tego jeszcze dochodzi niszczenie wyściółki przez pięty i vice-versa :P (niezaklejenie plastrem pięt przed wyjściem, to proszenie się o kłopoty). Próbowałem co najmniej kilkunastu kombinacji but-wkładka-skarpety - za każdym razem z miernym rezultatem. W sumie ten punkt to może być sprawa dla #ortopedia lub #podologia

W obydwu przypadkach cena w zasadzie nie gra roli, ale im taniej, tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#trekking #gory #outdoor
  • 4
Maiałem podobny problem marki które wymieniłeś robią wąskie buty. Mam szeroką stopę z wysokim podbiciem. Lubię merrelle i mammuty nigdy nie miałem z butami tych marek problemów czy to wersje gtx czy z siatki. W zimie chodzę w ecco ale one nie dają już takiego komfortu ale kilkanaście godzin da się wytrzymać.
@SnDa79: Dzięki! Pochodzę po sklepach i poprzymierzam. Z tego, co widzę, to Salomon też robi buty na szerokie stopy.

@pilot1123: W sumie to nie aż tak dużo, ok. 1000 km, ale problem istnieje w zasadzie od nowości. Wymiana wkładek nie pomagała, a np. w takich Sidasach za 150zł było jeszcze gorzej (_ )