Wpis z mikrobloga

@laxmanCR7: alkohol i sport generalnie się ze sobą nie lubią, więc jak masz wybór, to nie pij. Jak w towarzystwie masz opinię sportowego freaka, to jest na pewno łatwiej. No ale jak jesteś potężnym tróbjojarzem, to możesz pić, bo każda kaloria jest dobra xD
@laxmanCR7: Z tego co wyczytałem to nie wszystkie kalorie z alko przerabiane są na tłuszcz bo wątroba zużywa sporo energii na przemielenie alkoholu.
Jakie są to konkretnie liczby? Nie wiem ale na pewno pijąc czysty alkohol mniej odłoży się jako tłuszcz niż pijąc alkohol z węglami tak jak piwo, wino itp.
@laxmanCR7: To masz badanie na ten temat jakby co:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3484320/

The major enzyme system(s) responsible for the oxidation of ethanol, alcohol dehydrogenase, and to a lesser extent, the cytochrome P450-dependent ethanol-oxidizing system, are present to the largest extent in the liver. Liver damage lowers the rate of alcohol oxidation and hence, elimination from the body. Ethanol is a nutrient and has caloric value (about 7 kcal per gram; carbohydrates and protein
@laxmanCR7: ostatnio oglądałem jakis materiał na ten temat i o ile nie jesteś alkoholikiem to normalnie odkłada ci się jako tłuszcz. Dopiero jak będziesz hardcorowym menelem który pije dzień w dzień to jakoś te kalorie nie są przyswajane czy coś takiego ale byś musiał się bardziej zagłębić w temat bo nie chce cie wprowadzić w błąd i już dobrze nie pamietam jak to było.