Wpis z mikrobloga

Mam sobie takiego powerbanka. Był cały czas w pełni naładowany i jakieś 3 mc temu użyłem go ostatnio do podładowania telefonu, ale nawet jedna z czterech kresek nie zeszła, więc nie ładowałem go później. Teraz chciałem go użyć, podładował telefon o kilka procent, po czym zdechł zupełnie, nie wyświetla nawet poziomu naładowania po wciśnięciu przycisku. Podłączyłem go do ładowania, niby się naładował do poziomu pełnych czterech diod, ale po odłączeniu dalej nieżywy, nie ładuje i nie reaguje na przycisk wyświetlający stan naładowania. Do śmietnika? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#powerbank #baterie #akumulator #elektronika #ladowarka
HighQualityKolntent - Mam sobie takiego powerbanka. Był cały czas w pełni naładowany ...

źródło: comment_1595421532dexxRkrxKSPQSsImWiLnfs.jpg

Pobierz
  • 13
@HighQualityKolntent: ech, no to niestety. Mógłbyś oczywiście próbować wymienić ogniwo, bo wygląda na powerbank oparty o zwykłe 18650, niemniej to nie będzie takie łatwe bo ogniwa się zgrzewa a nie lutuje no i w ogóle. Jak Cię to cieszy to można się pobawić, ale ekonomicznie to nieuzasadnione jak policzysz czas ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HighQualityKolntent: pewnie dół albo górę (raczej górę z elektroniką) trzeba wytargać i jakoś się pewnie da, może go trzyma ten zgrzew pośrodku dolnego plasticzku, ale nie wiem. Może jak wygooglujesz powerbank disassembly czy coś w tym stylu to znajdziesz rozbiórkę takiej konstrukcji, to i tak wszystko chińczyki z innym logiem ;)