Wpis z mikrobloga

Od autora filmu:

Jedziemy prawidłowo jeden za drugim. Rowery wyposażone w lampki stroboskopowe. Więc jesteśmy dobrze widoczni. Mimo to kierowca na łuku drogi rozpoczyna manewr wyprzedzania na trzeciego spychając mnie do wielkiej kałuży. Szczęśliwie nic się nie stało. Ale gdyby nie kolega który jechał za mną i krzyknął żebym uważał to mogło się to gorzej skończyć.


Mój komentarz:

Kierowca nie może oczywiście poczeka tych 15 s by bezpiecznie wyprzedzić. Tak wygląda właśnie brak wyobraźni u kierującego samochodem i zdolności planowania, przewidywania manewrów.

#rower #rowerzysci #polskiedrogi #bezpieczenstwo #wyobraznianadrodze #zagrozeniawczasiejazdy
reddin - Od autora filmu:

 Jedziemy prawidłowo jeden za drugim. Rowery wyposażone w...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@reddin te lampki stroboskopowe u rowerzystów, to podobny rak jak motocykliści co jeżdżą na długich bo "są lepiej widoczni a to wcale nie oślepia hehe"
  • Odpowiedz
wyposażone w lampki stroboskopowe


@reddin: A wielki pedau Ci w 4 litery za ten wynalazek. Najgorzej jak używa się tego nocą (òóˇ)
  • Odpowiedz
A wielki pedau Ci w 4 litery za ten wynalazek. Najgorzej jak używa się tego nocą (òóˇ)


@Crea: @tuomveri: Widać, źle, nie widać, źle. Zdecyduj się. Do tego to nie mój film i nie mój opis, dzbany.
  • Odpowiedz
Niech będzie prawidłowo wyregulowane i świeci na stałe.


@Crea: Nie ma przepisów to określających, nie ma rozporządzenia. Rowerzysta ma być widoczny. Jedź wolniej jak cię oślepia. Lepiej widoczne jest światło przerywane.
  • Odpowiedz
@reddin: Zajebisty typ myślenia.

Będę oślepiał innych uczestników ruchu drogowego, bo przepisy mi nie zabraniają.

To nie zwalnia Cie z logicznego myślenia.
Nie życzę Ci źle, ale pomyśl również o swoim pasywnym bezpieczeństwie.
Jeśli ktoś zostanie oślepiony Twoją latareczką z funkcją stroboskopu to może Ci zrobić kuku, a Ty nawet nie zorientujesz się jakiej marki był samochód, który Cie potrąci.
  • Odpowiedz
To nie zwalnia Cie z logicznego myślenia.


Dzięki za złote rady.

Nie życzę Ci źle, ale pomyśl również o swoim pasywnym bezpieczeństwie.


Jak
  • Odpowiedz