Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi ale papryki mi się zatrzymały ze wzrostem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Prawie wszystko jest w donicach sporo większych niż 10l, np taki Carolina Reaper którego miałem 3 sztuki i jedną z nich oddałem znajomemu. Wszystkie były podobnych rozmiarów, on przesadził swoją do większej donicy nawet tydzień później niż ja. W tym momencie moja jest na lewym zdjęciu, a jego na prawym. Regularnie nawożę papryki substralem do pomidorów zgodnie z zaleceniem @gobi12 lecz tak w zasadzie rosły chyba przez tylko ok. miesiąc po przesadzeniu. Jedyna różnica o której wiem na pewno to że znajomy do ziemi dorzucił trochę suchego obornika. Na mojej w tym momencie są bodajże 3 zawiązane małe papryczki a u niego widok jak w komentarzu.
Jakieś porady? Jest to mój 4 sezon z chili i nie przypominam sobie podobnych problemów wcześniej.
W komentarzach bonusowo największa Jalapeño Mucho Nacho w donicy 60l która zdaje się cały czas rosnąć.
#chilihead #chili #ogrod #ogrodnictwo #uprawa #papryczkimandarynki #papryczki
JemMandarynke - Nie wiem o co chodzi ale papryki mi się zatrzymały ze wzrostem. ( ͡° ...

źródło: comment_1595378036duMhHPNmJhwCNarRVa4Bac.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@HansLanda88 mieszkamy od siebie mniej więcej kilometr więc temperatury można powiedzieć takie same, a poza tym jak to w Mazowieckim ostatnio. Trochę upałów, trochę deszczu ¯_(ツ)_/¯
Słońca u mnie raczej im nie brakuje, na balkonie od strony południowej mają od około 9 do 19 opalanie.
  • Odpowiedz