Wpis z mikrobloga

Lecimy z nowym hadisem! O tym kiedy się modlić aby Allah wysłuchał.

Nasz Pan, Błogosławiony i Wywyższony, schodzi każdej nocy do najniższego nieba wtedy kiedy pozostanie jedna trzecia ostatniej części nocy, i mówi: "Kto mnie błaga, abym mu odpowiedział? Kto pyta Mnie abym mógł mu dać? Kto pyta Mnie o przebaczenie abym mógł mu przebaczyć?"


Żródło: https://sunnah.com/muslim/6/201

Czegoś nie rozumiem. Gdy u nas jest dzień to po drugiej stronie Ziemi jest noc, czy to oznacza że Allah krąży razem z ziemią i cały czas przebywa w najniższym niebie? Muszę zapytać jakiegoś szejka. A może jakiś islamski mirek mi to wytłumaczy?

#islam #religia #hadisy #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
  • 9
  • Odpowiedz
@Okayama: Allah w języku arabskim oznacza po prostu "Bóg". Chrześcijanie na bliskim wschodzie też modlą się do Allaha. W oficjalnym, zatwierdzonym przez Watykan tłumaczeniu Biblii na język Indonezyjski też występuje słowo Allah.

Czy w takim razie chrześcijanie też wyznają arabskiego Boga księżyca tylko temu zaprzeczają?
  • Odpowiedz
Często na flagach muzułmańskich krajów jest widoczny księżyc.


@Okayama: Symbol księżyca jako symbol Islamu pojawił się dopiero w XIX za sprawą Imperium Osmańskiego które miało księżyc w swojej fladze. Wcześniej ten symbol był bardzo rzadko używany, do dekorowania flag, sztandarów i meczetów przed erą ottomańską używano sentencji zapisywanych arabską kaligrafią

dokładnie był bogiem księżyca.

Islam mocno odcinał się od w pogańskich bożków którym cześć oddawano w czasach przedislamskich. Prorok zerwał całkowicie
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta:

Prorok zerwał całkowicie ze zwyczajami i wcześniejszymi praktykami


Niby tak ale nie do końca, Mahomet utrzymał praktykę czczenia czarnego kamienia

Muzułmanie uznają, że Koran, Biblia i Tora pochodzą od jednego Boga


No niby tak, ale też nie do końca. Bóg chrześcijan różni się od Boga muzułmanów. Muzułmanie zarzucają chrześcijanom nawet pogaństwo .
  • Odpowiedz
Mahomet utrzymał praktykę czczenia czarnego kamienia


@hansschrodinger: Kaaba według wierzeń została wybudowana przez Abrahama, tego samego który pojawia się w Biblii. Więc modlitwa tak nie jest jakimś pogańskim zwyczajem.

Muzułmanie zarzucają chrześcijanom nawet pogaństwo.

Nigdy się z tym nie spotkałem. Muszę nadrobić zaległości w czytaniu anty-islamskich portali żeby poznać najnowsze mity o muzułmanach
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: znowu nie dostałem powiadomienia....

Kaaba według wierzeń została wybudowana przez Abrahama, tego samego który pojawia się w Biblii. Więc modlitwa tak nie jest jakimś pogańskim zwyczajem.


Na co nie ma żadnych dowodów że on tam był. Wierzysz na ślepo narracji islamskiej i tyle. I dlaczego wybudowanie przez Abrahama miałoby spowodować że trzeba obchodzić i całować jakiś kamień?
Obchodzenie jakiegoś magicznego kamienia było popularne w tamtych czasach wśród arabów zdaje sie
  • Odpowiedz