Wpis z mikrobloga

Naszły mnie przemyślenia bo czegoś nie rozumiem. Żyjemy w XXI wieku. Praktycznie cała Europa jest otwarta, granice są luźno traktowane, wystarczy podstawowa znajomość angielskiego i praktycznie wszędzie w jakimś stopniu się dogadamy. Możliwości są duze, studia ogolnodostepne, można wyjechać do pracy za granicę. Już nawet otworzenie działalności w innym kraju nie stanowi żadnego problemu. No więc moje pytania odnosnie tego stanu rzeczy:
1. Dlaczego ludzie młodzi ciekawi świata postanawiają w wieku 20 lat rodzic dzieci? Jaki to ma sens. Uzależniają się od innego człowieka w najlepszym swoim czasie. Kiedy budują samych siebie, kiedy jest czas na przygotowanie siebie do życia młodość tracą na dzieci. Nie rozumiem tego.
2. Dlaczego ludzie w XXI wieku kłócą się o polityke. Banda jełopów która za nasze pieniądze siedzi na dupie i nic nie robi jest powodem że Polacy się nienawidzą.
3. Dlaczego jesteśmy tak małostkowi. Dlaczego na przykład są ludzie potrafiacy wydać 3000 zł na telefon zarabiając 2500 na reke. To jest częsty przypadek.
4. Dlaczego nie stajemy się lepsi. Wiezimy siebie w okowach codziennych czynności, uzależnień od innych ludzi, żyjemy według norm, żyjemy bo tak trzeba. Kredytujemy sobie życia, chwalimy się praca a nie hobby, chwalimy się samochodami a nie dokonaniami. I pisze jako my bo wszyscy tworzymy społeczność ludzi przeżartych do kości konsumpcjonizmem i brakiem radości. Widać to na ulicach i widać to na wykopie.
5. Dlaczego zajmujemy się życiem innych? Kto jak ma się ubierać, kto ma z kim żyć i kiedy wolno mu dziedziczyć gdy kocha inaczej.
6. Dlaczego prywatnym firmom mówimy jak mają działać. Np. Netflix obrał pewna strategie umieszczania w filmach ludzi z mniejszosci i się tego trzyma. Dlaczego ludziom leci pianą z ust widząc filmy z udziałem takich osób. Przecież to jest tak głupie.
7. Dlaczego wszystkie powyższe małe rzeczy stają się sensem życia młodych ludzi.

#przemyslenia #gownowpis
  • 41
@wiem_wszystko:

1. bo ludzie wyznają różne wartości, a posiadanie dziecka to nie jest wyrok. Dla wielu osób jest to rzecz która przychodzi naturalnie i jest kamieniem milowym w życiu

2. bo od polityki zależy nasze życie i losy świata

3. bo jedni ludzie są próżni, inni głupi, a inni po prostu chcą wydawać pieniądze i żyć z dnia na dzień, a nie wegetować czy odkładać na nie wiadomo co

4. oczywiście,
@erebeuzet: znam dużo ludzi którzy po prostu zdecydowali się na dziecko w tym wieku. I skutecznie im ten dzieciak radość z życia odebrał. Stąd moje pytanie. Romantyczne gadanie że dziecko to szczescie przechodziło może z 30 lat temu. Ale teraz? Przy możliwościach które daje życie, płodzenie potomków w tym wieku to zwykły kretynizm. Oczywiście według mnie.
@wiem_wszystko:
No tak, bo na mitycznym zachodzie życie będzie diametralnie inne i 10 x lepsze. Jasne, pewnie mógłbym wyjechać i zarabiać trochę więcej, ale niby czym by się życie różniło w innej stolicy? xD Już nie wspominając, że ludzie mają różnych znajomych/zobowiązania etc.
@niezwornowazony:
1. O takich jak ty jest ten post. Wszystko argumentowac wartościami xd jakie wartości może przynieść dziecko w wieku 20 lat kiedy to młodzi w 90% przypadków nie mają nawet stałej pracy.
2. Szkoda komentować.
3.kto mówi o odkładaniu? 3000 na telefon przy takich zarobkach to nie życie z dnia na dzień a zwykły kretynizm.
4.ludzie cofają się w rozwoju. Popatrz dookoła jak wygląda życie społeczne, jak wyglądają relacje, jak
@InterferonAlfa_STG: to może wystosujesz jakiś argument. Najlepiej gdybyś wskazał mi wojnę której przyczyną nie była polityka, bądź geopolityka obu stron konfliktu. Nawet wojny podwórkowe u podstaw wybuchają z powodu polityki, albo nieumiejętnej dyplomacji

Jak jesteś jedną z osób która twierdzi, że żyje w szklanej bańce i decyzje polityków nie wpływają na jej życie, to gratuluję odrealnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie trochę zazdroszczę
polityków nie wpływają na jej życie, to gratuluję odrealnienia


@niezwornowazony: przy wplywie ktory mam osobiscie na moje zycie wplyw politykow jest marginalny.
Byc moze nie umiesz tego zrozumiec, bo masz watly wplyw na swoje zycie.

I wlasnie tak uwazam - polityka to ulubiona rozrywka towarzyska ludzi, ktorzy nie maja wplywu na swoje zycie.

Co innego oczywiscie byc politykiem, a co innego tylko o niej wtornie rozmawiac
@thexDguy: a ja nie mogę myśleć inaczej? to są pytania a jedyną odpowiedzą są ataki w stylu "BO TY NIE POZWALASZ INNYM MYŚLEĆ INACZEJ". Dyskutanci na poziomie. Proszę podaj odpowiedzi na pytania, argumenty dla których posiadanie dzieci w wieku 20 lat bez pomocy rodziców i całej rodziny jest mozliwe. 20 latkowie urodzeni w 2000 roku aktualnie w tym wieku w 95% nie mają nic swojego. Posiadanie dziecka to zwykła fanaberia w
@wiem_wszystko:

1. Czemu mnie pytasz? ja w przeciwieństwie do ciebie nie analizuję motywacji innych osób, ani nie oceniam ich życia - szczególnie z wydumaną wyższością. Zakładam jednak u podstaw, że każdy człowiek ma własne, proste lub bardziej złożone wartości moralne które należy uszanować, acz niekoniecznie trzeba je zrozumieć czy akceptować

2. Bo nie wiesz jak. Polityka reguluje większość aspektów naszego życia i wywołuje konflikty (patrz kwestie LGBT)

3. masz bardzo krótkie
@wiem_wszystko:
a ja nie mogę myśleć inaczej?
możesz myśleć inaczej, nikt nie zmusza cię do posiadania dzieci, wolny jesteś, rób co chcesz i #!$%@? się od decyzji innych ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że nie potrafisz, to znaczy, że masz problem ze sobą

20 lat bez pomocy rodziców i całej rodziny jest mozliwe

normalna rodzina w takich sytuacjach zawsze pomaga, nawet gdy decydujesz się na dziecko
Dlaczego ludzie młodzi ciekawi świata postanawiają w wieku 20 lat rodzic dzieci?


@wiem_wszystko: Jak ktoś chce, to niech sobie rodzi, jeśli dzięki temu będzie szczęśliwy.

Inna rzecz, że mnóstwo tych dzieci to wpadki i pewnie nie byłoby ich, gdybyśmy w kraju mieli normalny dostęp do aborcji (to trochę a propos punktu 2 i dlaczego polityka jest ważna).
@wiem_wszystko

Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,
Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?


Każdy żyje wg własnych wartości. Jedni bazują na tych wartościach na których zostali wychowani, a inni mają większe aspiracje i się samodoskonalą poprzez poszerzanie horyzontów i nabywanie wiedzy. To, że ktoś się decyduje na dzieci w wieku lat 20 to jego sprawa, co ma nas to obchodzić? Jak patrzę na ten otaczający nas świat, to
@wiem_wszystko: Ja pewnie obserwuję świat trochę dłużej niż Ty i stwierdzam że to się zmienia właśnie w kierunku o którym piszesz. Ludziom z mojego pokolenia nie przyszło by do głowy rzucić wszystko i przez 2 lata podróżować po świecie. Jakość życia jest bardzo ważna.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiem_wszystko: na każde z tych pytań nie da się odpowiedzieć jednoznacznie ponieważ każda osoba miała do każdego z tych podpunktów zupełnie inne środowiskowe podejście. Wiele zależy od tego jakie informacje przyjmujemy i w jakim społeczeństwie żyjemy, nie wszyscy muszą się zastanawiać nad życiem tylko kierują się zasadami nadanymi przez ich przodków. Wielu z nas próbuje naśladować większość bo mamy biologiczne poczucie przynależności do grupy oraz jej chronienia nawet agresją fizyczną czy