Wpis z mikrobloga

Pracuje w firmie wywożącej odpady komunalne, surowce itp.
Ostatnimi czasy jeżdżąc autem z HDS opróżniałem pojemniki typu ,,iglo'' czyli papier, pet i szkło.
Stoją sobie 3 takie pojemniki obok siebie i ludzie wrzucają ,,posegregowane'' śmieci.
A co mi zapadło w pamięć...

1. Środek miasta, rondo, pojemniki na chodniku dla przechodzących ludzi. Na pojemniku reklamówka netto pełna po brzegi pampersów po dzieciach ( no kurde, ile to trzeba zbierać w domu żeby uzbierać całą).
Obok sedes. Z najbliższej bramy gdzie są pojemniki komunale(duże), miejsca na gabaryty jest dobre 200m

2. Pojemniki koło sklepu społem. Otwieram nad autem PET a tam między plastikami wypada kilkadziesiąt bochenków chleba. Niby wiem ze chleb teraz marnej jakości, ale żeby od razu jako plastik?

3. Z pojemnika na szkło wypadły 3 drukarki.

4. Pojemnik z PET w połowie wypełniony ubraniami.

5. Podjeżdżam pod pojemnik z papierem. Widzę że ktoś coś próbuje na siłę wrzucić do środka. Stoję sobie obok pojemnika i czekam, ale widzę że pojemnik aż się przechyla bo ktoś ciągle się siłuje. Stwierdziłem że pomogę. Podszedłem z drugiej strony a tam facet worek pełen śmieci próbuje wepchnąć. Jak mu powiedziałem że tu się tylko papier wrzuca to usłyszałem ,, ja nie panimaju'' i zobaczyłem tylko plecy gościa który biegnie jak najdalej.

#praca #pracbaza #srodowisko #ekologia #smieci
  • 9
@Astilo: to Teraz wyjaw nam sekret czy te śmieci zabierasz osobno czy w śmieciarce wszystko i tak się miesza. Na wysypisku jest składowane osobno czy wszystko idzie na jedną sterte?
@r4do5: Ależ proszę Cie bardzo. U nas akurat nie śmieciarka a auta z dźwigiem i kontenerem ładowanym od góry. ( Konkurencja ma śmieciarki i zbiera tylko jedną frakcję na raz.
U nas na aucie jest kontener 2 komorowy. Do przodu wrzucam pet, z tyłu papier, raz w tygodniu jadę po szkło.
Na bazie ->waga -> sortownia papieru -> waga sortownia pet-> waga. papier idzie jako mieszany, czyli papier karton itp. Ze
@Astilo: dobrze wiedzieć. Przez wiele lat starałem się sortować prawidłowo, bo to nie było dla mnie uciążliwe. Ale stary zawsze mi powtarzam, że to i tak trafia na jedną sterte, dodatkowo ostatnio zacząłem pracę, gdzie sie nie sortuje i w rezultacie sam zacząłem trochę mieć na to #!$%@? w domu.
@r4do5: Miałem kilka przypadków jak starsza osoba podchodzi do mnie. - Panie po kiego ja segreguje jak wrzucasz to do jednego kontenera. I wtedy schodzę z auta, pokazuje zawiasy , wajchę otwierająca środek że to tak jakbym miał 2 kontenery na sobie i że to naprawdę nie jest wywalane razem. Odchodzą zawsze zadowoleni.
@Astilo: ale teraz ciężko mi się przestawić, bo mam Prace gdzie sortujemy zupełnie inaczej (złom, odpady niebezpieczne i cała reszta razem), 3 tyg pracy i 3 tyg wolnego, więc jak wracam.do domu to jest mniejsza motywacja do prawidłowego sortowania.
@bizancjo: Powiem Ci że matkę z dzieckiem pewnie tak. Dzieciaki lubią patrzeć jak się dźwigiem operuje i często stoją z mamą za rękę.
Bo normalnie jesteś praktycznie niezauważalny mimo kombinezonu z odblaskami widocznego z daleka. Na mieście nawet nie spojrzą. A na wioskach i dzień dobry usłyszysz i uśmiech zobaczysz.