Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się czy kariera w #testowanieoprogramowania / #testowanie w dłuższej perspektywie ma sens. Mam aktualnie 10k brutto na miesiąc (w tym roku 3 lata expa w zawodzie) i w mojej aktualnej firmie myślę, że jest to już powoli sufit. Ja (i myślę większość z Was) celuje w ciągłe rozwijanie zarobków ale trochę się obawiam, że zamiast skupiać się na programowaniu i przez te lata rozwijać się w kierunku bezpośrednio deva to ja zastałem się trochę na pozycji QA. Fakt faktem, że przez te lata nauczyłem się programować (głównie technologie testów automatycznych, CI, trochę Azure, bazy, testy API i coś więcej), więc może jeszcze nic straconego. Poza tym zrobiłem certyfikaty z testów podstawy + managerskie, w planach jeszcze dorobić coś ze scruma. I tak się zastanawiam czy w testach da się zarobić naprawdę dobre pieniądze porównywalne do senior devów.Patrząc po ofertach, średnio górne widełki to 15k, gdzie dla programistów to sami dokładnie wiemy jak to wygląda. Myślałem, że iść w pozycje managerską ale w sumie zakładam, że odpowiedzialność jest wtedy gigantyczna a nie wiem czy kasa jest aż tak dobra...
#programista #programista15k #pracbaza #praca #kariera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1552c43c58bc359f78f7e6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 14
Patrząc po ofertach, średnio górne widełki to 15k, gdzie dla programistów to sami dokładnie wiemy jak to wygląda.


@AnonimoweMirkoWyznania: no jak wygląda? Wyższe niż te magiczne 15k zarobki dla programistów to tylko dla ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. To gadanie że każdy dev dostaje po roku-dwóch 15-20k to mit.
I w testach jest tak samo, jak się wyspecjalizujesz w wąskiej dziedzinie, to i jako QA i jako dev będziesz zarabiał kokosy. A
qa: Senior QA here, prawie 12 netto, uop, warszawa, 6 lat doświadczenia. Masz w sumie dwie ścieżki, w zależności od tego, co Cię najbardziej jara:
- specjalizacja. Stajesz się coraz lepszy, żądasz coraz wyższych stawek. W końcu zostajesz QA leadem lub QA architektem i ogarniasz tematy na poziomie firmy, nie zespołu. Tutaj spokojnie jesteś w stanie dobić do hajsu senior deva/architekta, jeśli jesteś naprawdę dobry. Patrząc po ofertach jakie dostaję, jest
@AnonimoweMirkoWyznania: Widzisz, wszystko od firmy zależy. Być moze wlasnie osiągnąłeś sufit finansowy w swojej. W mojej poprzedniej 10k brutto maja testerzy manualni, którzy nic nie programują. Zaktualizuj konto na linekdin, ustal sobie jakąś wymarzoną stawkę, pomyśl o przejściu na kontrakt i badaj rynek :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze jak czytam takie posty to wiem, że jestem robakiem, który nie zarobi nic ponad to, co teraz czyli jakieś 4k do łapy. Nie mam żadnych specjalnych skillów ani nic. Ale jak sobie pomyslę ile bym musiał się #!$%@?ć by dojść wyżej, to mi się #!$%@? nie chce. Wolę sobie swoje spokojne życie.
@TotalDisaster: To od razu ci powiem jak to wygląda u mnie 4 lata expa here 3 w manualach 1 rok w automatach. Zacznij się uczyć się automatyzacji i zmieniaj się na automatyka jak najszybciej po 1 jest to o wiele przyjemniejsze niż testy manualne, a po 2gie szansa na większe zarobki. Ale jednak do tych wyższych zarobków to tak szybko nie wskoczysz. To jest długo-rozwojowa perspektywa. Jak zepniesz dupę, to może
@mikorys: Nie no wiem, że google ale często ludzie którzy są w branży wiedzą lepiej i mogą lepiej doradzić. Mi sporo do tych 10k brakuje więc tak się luźno zastanawiam :D Automaty to programowanie a ja kodzić nie umiem, pewnie idzie się nauczyć bez studiów ale też się zastanawiam co mogę zrobić by lepiej zarabiać jako manual (tak jak inny anon pisał, że są manuale co zarabiają dużo).