Wpis z mikrobloga

Mirunie, czy są tu jacyś specjaliści od kart kredytowych?
Chciałabym sobie jakąś założyć, ale kompletnie się na tym nie znam. Chciałabym mieć jakąś zdolność kredytową, a branie rzeczy na raty mnie jakoś stresuje. No i dodatkowo nie potrzebuję chwilowo nic kupować.
Czy jeśli będę opłacała np rachunki z tej karty i od razu ją spłacała to będzie ok? Bank będzie wiedział, że jestem wiarygodna i dostanę potem kredyt na odrzutowiec?

#finanse #rachunkowosc #bankowosc #kredyt
  • 13
@Dusiaklaudusia:

Chciałabym sobie jakąś założyć, ale kompletnie się na tym nie znam.

Zanim weźmiesz - poznaj. Inaczej ryzykujesz szybki lot w świat opłat, prowizji i spirali odsetek. Tu masz spoko tekst.

Bank będzie wiedział, że jestem wiarygodna i dostanę potem kredyt na odrzutowiec?

Bez przesady. Spotkałem się z tym, że dobrze spłacana kredytówka + wysokie obroty = trochę lepsza oferta, ale to było kiedyś i mam wąskie porównanie. Możesz natomiast bezpiecznie
@Dusiaklaudusia: zdolność kredytowa wynika ze stosunku Twojego dochodu do miesięcznych obciążeń. Biorąc kartę kredytową OBNIŻASZ swoją zdolność kredytową.
Pewnie chodzi Ci o HISTORIE kredytową, lub SCORING w bik - w takim wypadku ma to sens :) Jednak jeśli planujsz mieć historie pod kątem kredytu hipotecznego - nie ma takiego obowiązku. Historia się przydaje przy kredycie gotówkowym/firmowym :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KierownikW10: @Xune: @cecyl: @KromkaMistrz:

W sensie, chodzi mi o to, że kiedyś w przyszłości będę chciała wziąć kredyt hipoteczny właśnie. Co robić teraz, żeby go w ogóle dostać? Myślałam, że karta kredytowa pokaże, że jestem wiarygodna i spłacam wszystko na czas.
Czy może lepiej faktycznie jakąś mikrofalówkę wziąć na raty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dusiaklaudusia: Spóźnienie ze spłatą raty mocno Ci zepsuje.
Najlepiej na wzięcie hipotecznego zadziała umowa o pracę na czas nieokreślony, jak największe zarobki, brak innych zobowiązań i spóźnień w spłacie wcześniejszych kredytów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dusiaklaudusia:
Karta Kredytowa mądrze wykorzystywana jak najbardziej pomoże ci zbudować historie kredytową. To żaden mit.

W przyszłości jeśli będziesz chciała wziąć hipotekę i nie będziesz mogła dostać tej kwoty której potrzebujesz po prostu zamkniesz lub zmniejszysz na karcie limit :)

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania to zapraszam na pw. Pracuje w jednym z mocno "karcianych" banków ;)
Chciałabym sobie jakąś założyć, ale kompletnie się na tym nie znam.


@Dusiaklaudusia: jak chcesz po prostu mieć kartę kredytową to w Citi jest całkowicie za darmo, a i czasem jakieś gratisy za parę stów dają przy założeniu.

Jak dużo latasz to ING Platynowa Master Card z Priority Pass
Karta Kredytowa mądrze wykorzystywana jak najbardziej pomoże ci zbudować historie kredytową. To żaden mit.


@Striker9993: Historię pomoże, ale @Dusiaklaudusia pytała nie o historię, a o zdolność kredytową. Jak ktoś nie ma zdolności kredytowej na kredyt hipoteczny, to posiadanie karty kredytowej nic tu raczej nie zmieni. Ważniejsza jest umowa na czas nieokreślony i odpowiednio wysokie wynagrodzenie oraz brak wysokich zobowiązań. Na tym trzeba się bardziej skupić.