Wpis z mikrobloga

Rondo to rondo dwu-pasmowe c'nie? Chyba że to rondo koło cmentarza jest jakieś wybitnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju i inne zasady tutaj działają. W końcu #tarnow ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dzisiaj pan z taxi (auto B) prawie przefasonował mi lewy bok jak jechałem prosto (auto A) - może 5 milimetrów brakło. Tak był rozpędzony że metr przefrunął z piskiem. Jeszcze narwaniec za mną pojechał i się pluł przez okno i machał rękami a ja nic nie słyszałem bo nie otwierałem szyby ¯\_(ツ)_/¯.

Mirki i Mirabelki dejcie w końcu ostateczne wyjaśnienie KTO TU #!$%@?@ ma pierwszeństwo bo ja już nie wytrzymie!!!

(°°

A przed B czy B przed A?

#przepisydrogowe
WaszPan - Rondo to rondo dwu-pasmowe c'nie? Chyba że to rondo koło cmentarza jest jak...

źródło: comment_1594984321n8UJpKhNnbykwM8N032DP5.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: A była jakaś rewolucja w przepisach ostatnio?
Jeśli nie, to wszystko jest po staremu: pierwszeństwo ma będący na pasie, wjeżdżający na pas z prawej, jadący drogą z pierwszeństwem, pojazd uprzywilejowany i motocykliści... ;-)
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: Ja myślę, że w takiej sytuacji kierowca B powinien przepuścić kierowcę A. Choćby dlatego, że kierowca B przecina pas ruchu kierowcy A.
  • Odpowiedz
@ajdasz: Karny k***s za oznaczenie w tego zjazdu z ronda.
Ale mimo wszystko, po zdjęciu wydaje mi się że złotówa mógł mieć trochę racji bo chyba tam są wytarte linie wyznaczające pasy ruchu (tak jak zjazd wcześniej - ten po prawej stronie zdjęcia). Więc sytuacji mocno niejednoznaczna.
@RandomowyMirek: teraz to rozumiem z tego jeszcze mniej xD
  • Odpowiedz