Wpis z mikrobloga

Rondo to rondo dwu-pasmowe c'nie? Chyba że to rondo koło cmentarza jest jakieś wybitnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju i inne zasady tutaj działają. W końcu #tarnow ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dzisiaj pan z taxi (auto B) prawie przefasonował mi lewy bok jak jechałem prosto (auto A) - może 5 milimetrów brakło. Tak był rozpędzony że metr przefrunął z piskiem. Jeszcze narwaniec za mną pojechał i się pluł przez okno i machał rękami a ja nic nie słyszałem bo nie otwierałem szyby ¯\_(ツ)_/¯.

Mirki i Mirabelki dejcie w końcu ostateczne wyjaśnienie KTO TU #!$%@?@ ma pierwszeństwo bo ja już nie wytrzymie!!!

(°°

A przed B czy B przed A?

#przepisydrogowe
WaszPan - Rondo to rondo dwu-pasmowe c'nie? Chyba że to rondo koło cmentarza jest jak...

źródło: comment_1594984321n8UJpKhNnbykwM8N032DP5.jpg

Pobierz
  • 162
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wasz_Pan: pasy wprowadzają w błąd, osoba jadąca skrajnym lewym musi puścić tego z prawej, to samo jest na autostradzie. Żaba w FR tak wymusiła przez co dostała w prawy bok. Mnie puszczono z kwitkiem dla ubezpieczyciela a osobówka dostała mandat.
@Jacob: JPRDL, przecież tam mnie było, więc dlaczego mnie atakujesz?
Dostałeś odpowiedź, kto tam miał pierwszeństwo. No to dopasuj sobie wydarzenia i będziesz wiedzieć.
Czyżby za trudne zadanie?
;>
@Wasz_Pan: eksperci to chyba jeszcze nie doszli do porozumienia. Jest tak:
- ustąpić pojazdowi znajdującemu się na rondzie - taxi było na rondzie, Ty włączałem się do ruchu
- zajmować zewnętrzu pas do zjazdu
- ustąpić przy zmianie pasa, chociaż co on zmieniał jak go przecinał.
Tu są jeszcze strzałki na pasach. Miliony odmian rond, a zasady powinny być dwie: ustąpić pierwszeństwo i zjeżdżać prawym.
@ejenes: to jest zupełnie inne rondo i tam takich dylematów nie ma o ile ludzie jeżdżą po wyznaczonym torze ale tak co najmniej 20% kierowców ma gdzieś te pasy i wyłączenia z ruchu tam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ejenes: bo to jest nagrywane chyba 2-3 tygodnie po tym jak zlikwidowali tam skrzyżowanie z sygnalizacją. Ludzie dosłownie wariowali.

Z tym rondem, z którym ja mam (nawet teraz) dylemat było podobnie. Przez pierwszy pół roku nie było dnia bez stłuczki. Były nawet takie dni gdzie dochodziło tam do 4-5 stłuczek - w ciągu jednego dnia! ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Wasz_Pan ja bym mimo wszystko ustąpił drogi taxowie. Patrząc na strzałki na górze i po bokach koło ronda to widać, iż lewy pas jest wyznaczony do jazdy na wprost, a to oznacza że może z tego pasa rondo opuścić bez uprzedniego zjeżdżania na prawy pas, a to w konsekwencji oznacza, że przeciales drogę prawidłowo jadącemu pojazdowi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej.
@Wasz_Pan: art 22 ust 4 UoPRD
Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.