Wpis z mikrobloga

Mirki, pamiętam że pod jakąś dystrybucją linuxa dało się otwierać pliki z poziomu konsoli po wpisaniu ls i kliknięciu nazwy pliku myszką. Wiecie może jak się to nazywa? Bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Ewentualnie jak to włączyć. Używam #archlinux, #kde i programu konsole.
#linux #pytanie
  • 11
@donpedroleone: Zapomniałem jeszcze dodać #zsh
może jest jakiś plugin do tego. W google nie znajduje żadnych wyników. Może coś źle wpisuje. Jakby ktoś nakierował co w ogóle wpisać w google, to byłoby fajnie.
@nahkranoth: gpm umożliwia ci używanie kursora w virtual console. to raczej zupełnie coś innego. mi chodzi o podgląd plików z poziomu emulatora terminalu poprzez klikanie nazw plików np. z polecenia ls. działa to pod macos i pod linuxem z tego co pamiętam też. tylko nie wiem jak to skonfigurować / włączyć / zainstalować.
@nahkranoth: @donpedroleone: tak, o to chodziło. u mnie w konsole to nie działa.
niestety, ta opcja w guake też u mnie to nie działa. można doprawdy klikać na ten fragment przed nazwą pliku po wpisaniu ls -la, ale to powoduje otwarcie pliku o nazwie typu "-rw-r--r-- 1...", więc jest to ewidentnie popsute. na nazwę pliku nie można kliknąć. po wpisaniu samego ls na nic nie można kliknąć.
źródło: comment_1595013322N1xAXvnsq7yv18CckoSqD7.jpg