Wpis z mikrobloga

Całkowita średnica kątowa galaktyki Andromedy przewyższa sześciokrotnie kątowe rozmiary Księżyca, oznacza to, że w pełni widoczna mogłaby wyglądać podobnie jak na zdjęciu, niestety powodów czemu nie jest widoczna w taki sposób jest wiele, jak pył międzygwiazdowy, atmosfera ziemi, zanieczyszczenie świetlne czy sama jasność obrzeży galaktyki #kosmos #astronomia #astrofoto #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
iErdo - Całkowita średnica kątowa galaktyki Andromedy przewyższa sześciokrotnie kątow...

źródło: comment_1594888557JVrK3gxcKcIlkl7KndQtCB.jpg

Pobierz
  • 62
Serio?? Kurde zawsze myślałem że dużo mniejszy rozmiar kątowy ma M31, pewnie dlatego że zawsze na zdjeciach pokazana jest sama galaktyka bez żadnego punktu odniesienia.
Pochwalisz się swoim sprzętem+ jakich programów używasz ?? Jestem zapalonym AstroManiakiem, mam wsumie 2 teleskopy, ale dopiero niedawno zacząłem bardziej interesować się tematem fotografii.
Pozdro
@gosurosu: tak, tworzą razem taki latawiec, gdzie na górze latawca jest właśnie galaktyka Andromedy, jest to gwiazdozbiór Andromedy, w jej skład nie wchodzi oczywiście sama galaktyka i jedna z gwiazd (nazwijmy to prawe ramię trapezu). Szukaj po północy nad wschodnim horyzontem ale na prawdę w bardzo ciemnej okolicy
@monarchista: dla mnie stara przede wszystkim śmierdzi mocna obróbka. Nowa jest potraktowana delikatnie by była bardziej podobna do tego co wyszło faktycznie na stacku. W starej jest dużo mocnych krawędzi, kontrastów mocnych, gwiazdy są brzydkie duże. Pył nie wygląda jak pył. Stąd tak starej nie lubię