Wpis z mikrobloga

Całkowita średnica kątowa galaktyki Andromedy przewyższa sześciokrotnie kątowe rozmiary Księżyca, oznacza to, że w pełni widoczna mogłaby wyglądać podobnie jak na zdjęciu, niestety powodów czemu nie jest widoczna w taki sposób jest wiele, jak pył międzygwiazdowy, atmosfera ziemi, zanieczyszczenie świetlne czy sama jasność obrzeży galaktyki #kosmos #astronomia #astrofoto #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
iErdo - Całkowita średnica kątowa galaktyki Andromedy przewyższa sześciokrotnie kątow...

źródło: comment_1594888557JVrK3gxcKcIlkl7KndQtCB.jpg

Pobierz
  • 62
@iErdo: nowa wygląda sztucznie, zbyt wypastowana. @dantey: mam to odczucie wzgledem nowej... X D stara jest wywazona, nowa jakaś wypastowana. z resztą nieistotne jest to czy coś jest za jasne dla kogoś czy nie, histogram prawde ci powie ;p
@monarchista: nowa wygląda tak jak oryginał właśnie :) nic tam nie było wygładzone. Pokaże coś jak wrócę do domu.
ja starań się trzymać tego co pokazuje mi stack. Im więcej ingerencji tym mniej mi się podoba. Plus patdze na pracę ludzi bardziej doświadczonych. Nie lubię po prostu kanciastych twardych obróbek zdjęć Astro. Łatwo to poznać po gwiazdach. Jeśli są białe i duże to zdjęcie odrazu wiadomo że obróbka "leży"
@iErdo: Za 2 tygodnie będę przez tydzień w okolicach Puszczy Białowieskiej, to sobie przypomnę jak wygląda nocne niebo :D Na co dzień w Holandii w nocy jasno jak w dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@iErdo: w skali wszechświata gdzie nie wiadomo ile ma lat a widoczna część ma 13 miliardów lat to może i niedługo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ps nie dam się zabić czy Andromeda walnie w nas za miliard lat czy 100 milionów - nie pamiętam ale kiedyś wiedziałem
@Droper: Ten balkon to tak w dużym uproszczeniu (o ile znajduje się daleko poza miastem i o ile masz montaż, który pozwala robić 10minutowe, nieporuszone klatki, zgodnie z ruchem gwiazd, a tych klatek potem musi być ze 30 przynajmniej).