Wpis z mikrobloga

  • 3
@winda_orbitalna Popatrz Pan czyli jednak terminy są i powinność jest, więc teraz narrację zmienileś, że w sumie jest, ale nikt nie przestrzegał to i oni nie powinni XD
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: Nie w rozporządzeniu, a w ustawie i regulaminie Sejmu, a co do dwudziestu groszy, to gdybyś był choć odrobinę mniej zacietrzewiony, to byś był łaskawy przeczytać źródłowy artykuł Rzepy, w którym nadania biegu tej petycji broni członek komisji petycji z Koalicji Obywatelskiej. Bo chcą poszanowania rządów prawa. I zerknął na moje konto, by zobaczyć, jakim #!$%@? jest oskarżanie mnie o sympatię wobec PiSu. Ale że jesteś zacietrzewiony, to tego nie
  • Odpowiedz
@OjciecMarek: nie wiem czego bronisz. Nie chcą to nie muszą. Chcieli to głosują. Czego tutaj nie rozumiesz? Chcesz udowodnić, że tylko realizują obowiązek ustawowy? Jeśli tak to mówię, że kpisz - bo z jakiego powodu ten konkretny dokument nagle jest procedowany zgodnie z ustawą, gdy dziesiątki innych sobie leżą odłogiem? Trzeba było przykryć marszałek sejmu śmiejącą się przy powoływaniu komisji ds. pedołaków, to gadamy sobie o zakazie halołinu - oto co
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: Tłumaczę postronnym osobom, że zwyczajnie kłamiesz. Skłamałeś choćby odsyłając do Regulaminu Sejmu, twierdząc, że...

z którego, oraz rozdziałów następujących wynika wprost, że jak NIE CHCĄ TO NIE MUSZĄ

...podczas gdy z przepisów wynika coś dokładnie przeciwnego. A fakt, że jest to temat zastępczy, nijak nie czyni twojego kłamstwa uprawnionym. #!$%@? mnie dezinformowanie ludzi. A dokładnie to robiłeś powyżej.
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: Na marginesie: powielając kłamstwo i wywołując w ten sposób dyskusję tylko grasz na podgrzanie tematu i zajęcie się nim, zamiast faktycznymi problemami. Gdybyśmy wszyscy po prostu zignorowali fakt, że raczono postąpić zgodnie z prawem, i swą uwagę skierowali na faktyczne problemy, to temat zastępczy by nie chwycił. A tak pożyteczni idioci pokroju ciebie, wyrażający święte oburzenie nad postępowaniem zgodnym z prawem, odciągają uwagę od realnych problemów. Także pozdro&poćwicz brak zacietrzewienia.
  • Odpowiedz
zacytuj odpowiedni przepis


@Halbr: @OjciecMarek: czy ta petycja przypadkiem nie spełnia warunku, by nie załapała się do rozpatrzenia?

Art. 4. 1. Petycję składa się w formie pisemnej albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

2. Petycja powinna zawierać:

1) oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję;

2) wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby
  • Odpowiedz
  • 1
@tyrald To, że my nie znamy tożsamości skladającego, to nie znaczy, że przyjmujący ja nie zna tej tożsamości. Zanonimizowali ją pewnie, ale ręki sobie uciąć nie dam.
  • Odpowiedz
@tyrald: @Halbr: Dane są co do zasady anonimizowane przy publikacji na stronach internetowych podmiotów rozpatrujących petycję. Potrzeba wyraźnej zgody, by je opublikować. Zatem petycja najprawdopodobniej wpłynęła poprawnie, ale bez wyrażenia zgody na publikację danych, dlatego nie ma ich na witrynie Sejmu. Podstawa prawna z tej samej ustawy poniżej:

Art. 8. 1. Na stronie internetowej podmiotu rozpatrującego petycję lub urzędu go obsługującego niezwłocznie zamieszcza się informację zawierającą odwzorowanie cyfrowe (skan) petycji,
  • Odpowiedz
@tyrald: No i efekt jest jaki jest. Media robią cyrk, ważne rzeczy uciekają, nawet ja marnuję w gruncie rzeczy czas, prostując nieprawdziwe informacje w tej sprawie. Donald Tusk grzeje temat bezsensownie, zamiast po prostu zignorować ewidentną wrzutkę i pozwolić jej się potoczyć lege artis. Donald Tusk, który za obecnie obowiązującymi przepisami głosował.
  • Odpowiedz
@asti: ten fact checking nie działa na korzyść petycji - patrz cztery komentarze wyżej łącznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym, dyskusja jest z nagłówkami, mimo tego, że treści artykułów zawierają prawie wszystkie tezy po prawej stronie.

Szef Komisji do Spraw Petycji Sławomir Piechota z Koalicji Obywatelskiej przewiduje, że petycja zostanie odrzucona

Jak informuje gazeta projekt ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP, która m.in. zakłada, że "kto
  • Odpowiedz
@tyrald: To mnie trochę #!$%@?ło. Treść tej ustawy proponowanej. Gościu chce ustanowienia specjalnych lotnych szwadronów które nadzorowałyby po osiedlach czy nikt nie #!$%@? przebrany za Harrego Pottera. Dobry klimat. Tam w ogóle jest sporo napisane, uzasadnienie ma kilka stron. I mówicie, że będzie to omawiane na forum Sejmowym? Poddane pod głosowanie?
  • Odpowiedz
@su1ik: To zależy. Jak ma straszną minę i kły to na pewno źle, ale jak kulturalnie ładnie się przebierzesz to chyba spoko... Niemniej raport się sporządzi i nazwisko spisze. Na wszelki wypadek. Niech prawoznawcy się wypowiedzą bo ja zwykły laik.
  • Odpowiedz
To mnie trochę #!$%@?ło. Treść tej ustawy proponowanej.


@blekitny_orzel: imho treść i uzasadnienie to najśmieszniejsza rzecz, którą przeczytałem przez kilkanaście ostatnich dni, tu się zgodzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I mówicie, że będzie to omawiane na forum Sejmowym? Poddane pod głosowanie?

Komisja prawie na pewno uwali to przed odczytaniem w Sejmie i będzie po krzyku. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz