Wpis z mikrobloga

@cecyl: z nazwy tak. Ale obok retro to nawet nie stało. ba nawet powiem więcej. Retro to nawet na oczy nie widziało. Ale tak to jest jak scrum master pojawia sie raz na 2 tyg bo jest na kontrakcie wiec ma wysrane. A jak proponowałem siebie, że bardzo chętnie mogę spróbować to nie.
Ale tak to jest jak scrum master pojawia sie raz na 2 tyg bo jest na kontrakcie wiec ma wysrane


@Karling: W sensie, że się obija czy tak zapracowany jest, że musi kilkanaście zespołów ogarniać?
@Karling: no to dupa a nie firma. Zespół docelowo powinien być na tyle dojrzały, że nie potrzebuje scrum mastera w codziennej pracy - a taką jest robienie retro na końcu sprintu. Uciekaj stamtąd.
@fefler: W sensie, że firma woli płacić gruby hajs człowiekowi który pracuje w 3 firmach na raz a w naszej pojawia się tylko i wyłącznie w czwartki od 9 do 10:30, spyta się "No i jak wam sprint poszedł", "No co wam sie podobało a co można poprawić", zapisze w wordzie co mówimy i wrzuci na confluence i elo. Do zoba za 2 tyg na kolejnym retro. A typ zarabia sporą
@fefler: wlasnie wyliczylem, że 800 zł /h xD. Miał pełnić funkcje scrum mastera/agile coach i rozwiązywać problemy a w praktyce wygląda na to, że jak się od niego coś chce to zawsze zajęty i ostatecznie jest tylko na tym retro przez 4 godz w miesiącu. A jak mówiłem, żeby wysłać mnie na kurs żeby ugruntować Moją wiedze + już prowadziłem w tej firmie projekt jako ala Product Owner + Scrum Master
Ale tak to jest jak scrum master pojawia sie raz na 2 tyg bo jest na kontrakcie wiec ma wysrane.A jak proponowałem siebie, że bardzo chętnie mogę spróbować to nie.


@Karling: czyli o to masz BUL dupy :)
@Karling: Co to za firma, która płaci 800 zł? Tyle zazwyczaj nawet dyrektorzy nie zarabiają (w Polsce) To jakaś firma pokroju Facebooka czy jakieś duże "zwykłe" korpo typu IBM/ Deloitte? Ile firma płaci programistom? (np seniorom)
@Karling: Może jego dyrektor jest znajomym w tej firmie? Albo może jest jakimś guru-celebrytą w tym obszarze? Jaki jest sens dawania Scrum Masterowi 14 razy więcej (w przeliczeniu na godzinę) niż seniorom?
@fefler: ¯\_(ツ)_/¯. To jest taka firma, że mamy 4 devów, 2 testerów a na to przypada 10 sprzedających, 5 dyrektorów, 3 produkt managerów i 3 marketingowców xD. Nw jak to sie trzyma ale ja mam dość trochę.