Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: czyli twierdzisz, że próg wejścia w rynek pod względem finansowym i formalnym jest równy dla każdego? Wcale nie ma dysproporcji pomiędzy biednymi, a bogatymi? xd podstawą wizji wolnorynkowej, czy libertariańskiej jest równy dostęp do rynku, bo nie masz takich opłat fiskalnych i całej biurokracji. To jest jest wypaczenie wolnorynkowej wizji i patologia. W normalnym świecie jako mały przedsiębiorca, a wręcz mikro powinieneś mieć łatwiejszy dostęp do rynku, bo nie masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Stay mad 'bout it, snowflake ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@rzuberbozy: znam angielski ale to jest jakiś losowy zlepek słów, który nie ma nic wspólnego z tym co napisałem. Kompletnie nie wiem co chciałeś przekazać ( ʖ̯)
Znaczy, ja się niby denerwuję, że Ty nie wiesz jak
@kcrgs To się nazywa dyktatura kapitału, o której socjaliści mówią. I jeżeli myślisz, że kapitalizm ma się opierać na purytańskich, rycerskich zasadach równej rywalizacji to twoje myślenie jest wypaczone i wlasciwie nie zgodne z prawdą od początku istnienia owego systemu. Vide - są rodziny w Wenecji, które uchodzą za najbogatsze w mieście jeszcze od czasu poznego średniowiecza. Tzw paróweczkowy kapitalizm nigdy nikomu się nie opłacał, a ma się opłacać tym którzy uchodzą
@Flypho

A prezes korpo Ci przyjedzie z wynajętym szwadronem śmierci. XD taka sytuacja już była, organizowała ja Coca-Cola w Ameryce Płd na tamtejszych związkowcach.

I sugerowanie, że taka praktyka jak w poście wyżej to domena wielkich korporacji, a nie każdego randomowego Janusza biznesu chociażby w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolny rynek w szczytowej formie:

"W 87 procentach kontrolowanych barów i restauracji w kurortach, na stacjach benzynowych i
@rzuberbozy:
Ja tu bardzej widzę winę konsumentów, którzy często nie chcą się angażować w spory. Czasem człowiek widzi coś złego, ale że jest kulturalny to dla spokoju własnego ducha nie chce się szarpać ze #!$%@?, bo taki właściciel nie przeprosi i się nie poprawi tylko pójdzie z tobą na noże i w najlepszym wypadku dojdzie do kłótki, w najgroszym do bójki.
Btw, tyle że konsument najczęściej jest nieświadomy i za to czynisz go winnym


@rzuberbozy:
Nie zgodzę się. Gdybyśmy mieli lepsze społeczeństwo to ludzie po akcji z solą drogową #!$%@? cegłami w budynki rządowe aż by po tych firmach nie został złamany grosz.
@Flypho Nawet zakładając, że jest świadomy to dla ciebie to nadal większa wina, niż zwykle oszustwo. Januszex najwyżej straci jednego klienta, a co oszuka kolejne osoby to już jego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet zakładając, że jest świadomy to dla ciebie to nadal większa wina, niż zwykle oszustw


@rzuberbozy:
Przytoczyłem przykład soli drogowej - ludzie są świadomi, że byli otruwani i nic z tym nie zrobili xD.
@Flypho Właściwie to z tymi konsumentami to nie jest tak jak mówisz. Na początku studiów dorabiałem jako kelner za barem i uwierz, że nie chcesz wiedzieć jakie ludzie potrafią wykręcić inby jak wydasz im o 2 ziko za mało lub przyniesiesz 5 piw a nie 6... ( ͡° ͜ʖ ͡°)