Wpis z mikrobloga

@Ntg_Ftw: Zawsze się zastanawiam jak to jest. Czy jak czytam przez godzinę książkę i kładę się spać i tylko na dosłownie kilka sekund sprawdzam na telefonie która jest godzina, to czy to można zaliczyć za spędzenie czasu z współczesna technologią i jednak nie wypocznę?
  • Odpowiedz
@multikonto69: nie wiem czy to tak do końca jest, ja mam wooden pc z końca 2013 kiedy wychodziły ps4/xone i już nawet te 7 lat temu najnowsze gry chodziły tak sobie. wtedy komp kosztował około 2,5k czyli raczej średnia/niska półka. nie wiem jak są teraz realia, ale wątpie, że jakbym składał teraz kompa za 2,5k to czy np. takie death stranding by działało lepiej, niż na moim 5 letnim ps4
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: tylko teraz kupowanie kompa z takiej średniej półki średnio ma sens. niedługo wchodzi nowa generacja konsol i trochę się zaktualizują wymagania, jakość grafiki. myśle, że żeby dorównać w tym momencie konsolom, które wyjdą pod koniec roku trzeba wydać co najmniej 4k, a i tak nie będzie się dało grać na ultra i będzie bardzo porównywalna jakość co na ps5/xboxie nowym, które według plotek będą max 3k kosztować. wiadomo, że
  • Odpowiedz
@Policjant997: Fajna opcja ale na pewno nie czynnik decydujący co wybrać. Już pomijając fakt że jego wartość zanika kiedy ma się dobrej prędkości internet pozwalajcy szybko pobrać taką aktualizację. Z resztą zawsze można zostawić kompa na noc jeśli aktualizacje to problem, ale tak wiem, czasem jednak się go wyłącza opuszczając mieszkanie no cóż.
  • Odpowiedz
@majrolo dla mnie droższa opcja to zawsze będzie konsola, bo i tak czy siak muszę mieć komputer, na którym pracuję i się relaksuję, więc wolę dołożyć 1000 zł do komputera niż kupować dodatkowo konsolę za więcej kasy
  • Odpowiedz
@majrolo: No cóż to tym razem zrób to bardziej przyszłościowo tak żebyś nie musiał wymieniać wszystkiego tylko powiedzmy samą kartę, a jeśli również procesor to bez potrzeby wymiany płyty głównej.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: No ale widać, że technologia chyba leży jeżeli gameplay z------y z 2013 roku gdzie nawet wtedy był już leciwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak serio, na PC nie ma takich fajnych smaczków jak w TLoU2 bo duzi developerzy wiedzą, że mogą olać sprawę a plebs i tak kupi, niestety czasy gdzie developerzy chcieli zaimponować graczom dodatkowymi interakcjami czy dbałością o detale dawno minęły, teraz
  • Odpowiedz
@majrolo propos tego co napisałeś, myślę, że komp złożony obecnie za 4k będzie miał jednak większe osiągi niż PS5, bo jeśli nie dajesz sobie tam obudów RGB za 800 zł, to możesz wcisnąć tam jakiegoś RTXa, a wątpię, że nowe konsole będą mieć GPU na poziomie RTXów
  • Odpowiedz
@piaskun87: Ja tam nie rozumiem tych wojenek, bo dla mnie komputer i konsola to są zupełnie różne sprzęty służące do różnych rzeczy. Konsola jest od grania, komputer od pracy. Granie na kompie ma dla mnie tyle samo sensu co oglądanie na nim filmów - no da się, ale jest c-----e xD mówię oczywiście o siadaniu w fotelu przy biurku i oglądaniu filmu na 24 calowym monitorze.
Dopóki nie jesteś tryhardem
  • Odpowiedz
30 fps w zdecydowanej większości gier to nie jest płynna gra


@Amenotejiikara: 30 fps to jest płynna gra w każdym istniejącym na świecie tytule. 60 fps to zdecydowanie bardziej płynna rozgrywka, która robi różnicę w nielicznych tytułach multi, ale p---------e że 30 fps nie jest płynne to tak jakby powiedzieć, że obraz fhd jest niewyraźny na 24 calach, bo 4k wyraźniejszy.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: ale konsolowe p---------e xD jak dla Ciebie robi to różnice tylko w niektórych grach na multi to chyba pora wybrać się do okulisty. Po przejściu z 60 fps na pc na 30 na konsoli żeby pograć w exy czułem się jak zwierze. 30 fps jest MOCNO odczuwalne, ale można do tego sie przyzwyczaić tak samo jak do wpieprzania codziennie chleba, zapijania tego wodą i mówienia że jest się najedzonym.
Amenotejiikara - @wcfilmowe: ale konsolowe p---------e xD jak dla Ciebie robi to różn...

źródło: comment_1594832525MHpib75m38h8QaWjJtBD99.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Tylko powodzenia w sterowaniu padem w interfejsie windowsa


@wcfilmowe: Po to bozia Gaben dał stima którego w pełni można obsłużyć za pomocą pada. Jeżeli chodzi o chodzenie po windowsie to nawet da się prosto obejść, gałka jako myszka i jechane albo myszka na bt za 20 złotych od hińczyka

wirusami

Wystarczy nie włazić na gównostronki i pobierać gówna jak leci i nie ma z tym problemów, żadnych antywirusów oprócz defendera z Windowsa, wystarczy
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: przecież to ty masz pcmasterrace p---------e. Te fpsy to jedyne co jest w stanie pecet zaoferować dlatego udajecie, że dla waszych nadludzkich zmysłów 1500 fps to za mało xDDD co, jak filmy na netfliksie oglądasz to przez swój sokoli wzrok widzisz klatkujący pokaz slajdów? xDDDD
  • Odpowiedz
nigdy nie zapomnę tego p---------a się z wirusami, patchami, errorami w windowsie, wymianą podzespołów co pół roku, cziterami w grach

@wcfilmowe: przygodę z komputerami musiałeś skończyć gdzieś w okolicach 2003 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po to bozia Gaben dał stima którego w pełni można obsłużyć za pomocą pada. Jeżeli chodzi o chodzenie po windowsie to nawet da się prosto obejść, gałka jako myszka i jechane albo myszka na bt za 20 złotych od hińczyka


@Vladimis: a no tak, zapomniałem napisać, że żeby pograć na kompie to muszę mieć 15 klientów zainstalowanych, bo każda gra ma swojego xD
I widzisz, na konsoli nie muszę mieć żadnej myszki od chińczyka ani p-------ć się z ikonkami, bo interfejs konsoli jest przystosowany do pada i gier. Po prostu.

Wystarczy nie włazić na gównostronki i pobierać gówna jak leci i nie ma z tym problemów, żadnych antywirusów oprócz defendera z Windowsa, wystarczy
  • Odpowiedz
@wcfilmowe:

te fpsy to jedyne co jest w stanie pecet zaoferować

lepsza grafika, więcej fps, mody, możliwości zwiększenia osiągów przez OC, większa precyzja sterowania, lepsza i wygodniejsza pozycja na ergonomicznym fotelu, wielozadaniowość, zdecydowanie większa biblioteka gier, wsparcie wielu monitorów i rozdzielczości ultrapanoramicznych.
Człowieku weź sie schowaj i nie kompromituj z tą konsolką, jeszcze powiedz że ludzkie oko nie widzi więcej niż 30 fps i to jest git to będzie już
  • Odpowiedz