Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, mam w mieszkaniu nierówno położone gładzie, nie ma wręcz kawałka równej ściany, bo remontowane po amatorsku ( ͡° ʖ̯ ͡°) w jaki sposób się poprawia tak #!$%@?ą robotę? Trzeba położyć nową warstwę gładzi na te już pomalowane ściany czy trzeba to w jakiś sposób wcześniej usunąć żeby nie #!$%@?ć jeszcze bardziej? Podobna sytuacja jest na niektórych sufitach.

#remontujzwykopem ##!$%@? #remont
Ms_Pancake - Hej Mirasy, mam w mieszkaniu nierówno położone gładzie, nie ma wręcz kaw...

źródło: comment_1594795255z29DbomfLW5CMRlqarKF9e.jpg

Pobierz
  • 75
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ms_Pancake: no więc, gruntujesz ścianę i na to gładź. Choć na zdjęciach wygląda to tak, jakby jedynie regipsy zrobiły z tego równą powierzchnię... Zależy czy chcesz mieć w miarę równo, czy równiutko. Ja jednak skłaniałbym się ku regipsom, chyba, że aż tak Ci nie zależy.
Edit: w sumie kąty wyglądają na proste, może sama gładź faktycznie wystarczy. Nie polecę Ci wcześniejszego równania gipsem szpachlowym, bo przy tym trzeba mieć już pewien
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Ms_Pancake: dobrze. Trzeba sprawdzić szpachelką jak dobrze ta farba się trzyma. Jeśli odpada z podłożem, to najlepiej by było ją zeskrobać, a później zagruntować i położyć gładź. Jeśli nie odpada z podłożem, to można zagruntować farbę i kłaść gładź.

Przy kładzeniu gładzi, jeśli chcesz to robić sama, to możesz kupić już gotową w wiaderkach. Przy rysach na ścianie wystarczy czasem jedna warstwa, przy bardzo dużych dołach, będzie modelowanie. I ten drugi
@Ms_Pancake: tak jak @dziurex pisze.
Sprawdź w 2-3 miejscach jaką grubość ma ta gładź i jak bardzo odstają te "buły". Zdzierasz farbę, szlifujesz do równa, gruntujesz i malujesz.
A nie pierodlisz się z nakładaniem kolejnych warstw gładzi.
Na farbę, jak tu co niektórzy doradzają ()
https://www.youtube.com/watch?v=jJGFPbWsPxU - polecam ten materiał. Na jego podstawie samodzielnie zrobiłem gładź w kuchni i wyszło dobrze, jak na pierwszą gładź w życiu to wręcz zajebiście.


@stwardnienie_wora: też polecam Atlas GTA, ale jednak szorowanie to już na sucho - o wiele szybciej i znacznie dokładniej. Mam porównanie, bo zrobiłem przedpokój na mokro, a pokój/kuchnię na sucho i na tym robionym na mokro widać niedoskonałości, a na tartym siatką praktycznie nie ma nic