Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, mam w mieszkaniu nierówno położone gładzie, nie ma wręcz kawałka równej ściany, bo remontowane po amatorsku ( ͡° ʖ̯ ͡°) w jaki sposób się poprawia tak #!$%@?ą robotę? Trzeba położyć nową warstwę gładzi na te już pomalowane ściany czy trzeba to w jakiś sposób wcześniej usunąć żeby nie #!$%@?ć jeszcze bardziej? Podobna sytuacja jest na niektórych sufitach.

#remontujzwykopem ##!$%@? #remont
Ms_Pancake - Hej Mirasy, mam w mieszkaniu nierówno położone gładzie, nie ma wręcz kaw...

źródło: comment_1594795255z29DbomfLW5CMRlqarKF9e.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: chodzi o pojemnosc cieplną. Materialy takie jak cegla, beton, kamień, drewno pochlaniaja ciepło w pomieszczeniu i w momencie kiedy wieczorem zaczyna sie robic chlodno powolutku to ciepło oddają i nie ma uczucia zaduchu. Niestety karton gips nie ma tej wlaśiwosci i nagrzane powietrze az " stoi". Czesto doklada aie do tego wentylacja grawitacyjna czyli w nowoczesnym domu brak w ogóle wentylacji.Mozesz zaizolowac dach 30, ściany 20 czyli teoretycznie ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szubrawski: tak, to prawda, użyłem skrótu myślowego, chodziło mi o przypadek w którym farba słabo trzyma się ściany lub zostawia ślad na dłoni. Często faktycznie wystarczy tylko umyć ścianę żeby usunąć kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia.
  • Odpowiedz
@Ms_Pancake: nie wiem czy masz poziomy i piony na ścianach/suficie i ogólnie czy ściany są równe, u mnie to jest ogólnie tragedia i jak kiedy się wezmę za remont to położę płyty karton gips, bo jakbym miał te wszystkie dziury i nierówności wypełniać, to bym się zesrał, w dodatku jeszcze sobie sufit podwieszę, a w środku jakieś wypełnienie, to trochę się od sąsiadów odizoluję i prawdopodobnie nową instalację elektryczną, to
  • Odpowiedz
@Ms_Pancake: Jeżeli nie masz doświadczenia w malowaniu to weź malarza i Ci to poprawi. Wszystko trzeba jeszcze raz szpachlować. Żadne gipsy tylko gładź. 500 papierem to sobie możesz d. Przy takich nierównościach nic to nie da. Karton gips to nie potrzebne wyrzucanie pieniędzy. Lepiej weź profesjonalistę i ci to szybko ogarnie.
  • Odpowiedz
@Ms_Pancake:
Eh, masakra z większością rad ludzi, 'znających' się na rzeczy. ;)

Prawda jest taka, że samemu nie mając wprawy, ciężko będzie Ci to naprawić, choć nie niemożliwe, ale napewno dość kosztowne, zwłaszcza nie mając narzędzi. Z drugiej strony, weźmiesz kogoś do roboty, to za naprawe też sobie coś zaceni, bo na 2dniach się nie skonczy, tylko na kilku dniach po 2h dziennie (choć w sumie zależy ile tego masz).

Gladz nie służy do równania ścian, a jedynie wygładzenia, to przede wszystkim. Owszem, dobrze położona gładź, optycznie da lepszy efekt, na czym Ci zależy, jednak pod światłem (zwłaszcza plafon), góry i doliny
  • Odpowiedz
@sssabae: Od większej gradacji do mniejszej? Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie :) będziesz mieć coraz większe rysy (niższy numer gradacji - większe ziarno).
  • Odpowiedz