Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
W aplikacji #yanosik oprócz opcji dodania zagrożenia typu zatrzymany pojazd czy roboty drogowe powinna pojawić się dodatkowa opcja zwana "#!$%@? na drodze".

Znacie takich kierowców co nie? Takich, którzy przecinają prawostronną linię ciągłą drogi jednokierunkowej mając tą linię pod swoim autem, jadąc 50 km/h na ograniczeniu do 70 km/h.
Przykładem jest ta biała toyota (pierwsze auto na zdjęciu) którą prawie udało mi się uchwycić podczas takiej jazdy. Wyjedzie taka #!$%@? na trasę i blokuje ruch...

#kierowcy
#polskiedrogi
misiek735 - W aplikacji #yanosik oprócz opcji dodania zagrożenia typu zatrzymany poja...

źródło: comment_1594739950Eakynu0QRQ3zOEGmWt5LVo.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wilter: przeczytaj jeszcze raz mój post ze zrozumieniem.
PRAWIE mi sie udalo uchwycić na zdjęciu jego wykroczenie w postaci przejeżdżania przez prawą linię ciągłą. Ogólnie to przez cały czas ta osoba jechała skrajnie prawą stroną przecinając tą linie, oraz jechała max 50 km/h przy ograniczeniu do 70. Nie było minimalnej prędkości, ale sam fakt jazdy tak wolno nie można w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć, zwłaszcza że patrząc na zdjęcie widzisz jaki
Takich, którzy przecinają prawostronną linię ciągłą drogi jednokierunkowej mając tą linię pod swoim autem, jadąc 50 km/h na ograniczeniu do 70 km/h.


@misiek735: A to jest jakiś problem żeby wyprzedzać wolniej jadące samochody?
chyba to ty byłeś tym kierowcą ze zdjęcia


@misiek735: To pozwól że wytłumaczę Ci sytuację dobitniej.

Nazwałeś "#!$%@?ą na drodze" kogoś kto jedzie 50km/h na 70km/h - w sumie nie wiemy dlaczego tak jedzie, ale załóżmy że nie potrafi, boi się, jazda szybciej to dla niego "bardzo duży kłopot". Ogólnie zakładamy że ma niskie umiejętności prowadzenia pojazdu.

Ty w opisywanej sytuacji jesteś dokładnie IDENTYCZNĄ "#!$%@?ą na drodze", bo dokładnie tak samo
sam fakt jazdy tak wolno nie można w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć


@misiek735: w racjonalny sposób to nie można wytłumaczyć randomowej agresji polskich kierowców, jak widać nie tylko na drogach, ale i w internecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hellfirehe Teraz pozwól żebym ja wytłumaczył Ci sytuację dobitniej.

w sumie nie wiemy dlaczego tak jedzie, ale załóżmy że nie potrafi, boi się, jazda szybciej to dla niego "bardzo duży kłopot". Ogólnie zakładamy że ma niskie umiejętności prowadzenia pojazdu.


Więc niech ta osoba siedzi w domu albo niech jedzie się dokształcać w centrum dokształcania techniki jazdy, a nie blokuje swobodę ruchu pojazdów na drodze która łączy ze sobą dwa duże miasta. To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
sam fakt jazdy tak wolno nie można w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć


@misiek735: w racjonalny sposób to nie można wytłumaczyć randomowej agresji polskich kierowców, jak widać nie tylko na drogach, ale i w internecie


@ehhhh: nazywanie rzeczy po imieniu nie jest objawem agresji, tylko stwierdzenia faktu. Nie mam zamiaru zachwalać kierowcy który nie dostosowuje się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jak i łamie prawo przekraczając prawą ciągłą linię.
@misiek735: heh jest wyraźna linia między wyzywaniem ludzi od #!$%@?, a "nie zachwalaniu"

swoją drogą, przeczytaj sobie na głos twoje zdanie z ostatniej wypowiedzi:

nie stwarzam niebezpieczeństwa kierując autem wolniej aniżeli ograniczenie prędkości


po pierwsze, to ograniczenie wskazuje na prędkość maksymalną jak coś xd po drugie, owszem, nakazuje się jechac z predkoscia najbliższej dopuszczalnej, ale jesli wszystkie warunki sa dobre, kierowca w dobrej kondycji i tak dalej. nikt nie będzie ryzykował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ehhhh: akurat mi to robiło różnice, bo zdjęcie robiłem podczas trasy jadąc z okolic Nurembergu do centrum polski przejeżdżając przez berlin. I nie, nie jestem zawodowym kierowcą tira, taką trasę akurat musiałem zrobić autem osobowym. Więc te 20 km/h robi mi różnicę jadąc już prawie cały dzień.

No i pisząc ten post miałem na myśli wielu kierowców których łatwo spotkać na drodze, i którzy zachowują się w ten właśnie wspomniany sposób.
I nie, nie jestem zawodowym kierowcą tira, taką trasę akurat musiałem zrobić autem osobowym. Więc te 20 km/h robi mi różnicę jadąc już prawie cały dzień.


@misiek735: Tak więc wyżywasz się na bogu winnym kierowcu, że jeździ zbyt wolno, a na argumenty, że jedzie tak bo jest zmęczony odpowiadasz że zmęczony nie powinien jeździć, tym samym samemu robisz sobie trasę ponad siły. Bo wnioskuję, że jeśli pojechać jakiś czas z 20km/h
@misiek735:

Ogólnie to przez cały czas ta osoba jechała skrajnie prawą stroną przecinając tą linie


Ale to jest jakiś zarzut? Przecież to normalna praktyka, że kierowcy, którzy z jakiegoś powodu muszą jechać wolno, trzymają się możliwie jak najbliżej prawego pobocza, żeby ułatwić innym wyprzedzanie. Weź się człowieku lepiej ogarnij, zamiast wymyślać innym od #!$%@?.
Wleczę się przez toyotę, a nie z własnego widzimisię.


@misiek735: Wleczesz się bo nie potrafisz jechać szybciej.
A chciałbyś szybciej tak bardzo, że aż przyszedłeś tu wylewać swoje żale.
I oczywiście widzisz problem wszędzie, tylko nie w sobie.
To jest pierwsza rzecz którą musisz zrozumieć to to, że nie "cały świat się uwziął", a że jedyna rzecz którą możesz zmienić na drogach to samemu nauczyć się jeździć.

A taki jeszcze temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: też to mnie trochę irytuje. Ale tylko irytuje. Natomiast ostatnio to się zagotowałem, gdy baba w Doblo jechała 45 na 90 i dostawiła się do środkowej linii. Ze starego kompaktu nic nie było widać. Dodam, że pogoda była do jazdy idealna. Bardziej jeszcze drażni mnie niekonsekwencja w jeździe. Takie wachlowanie od 60-80 bez potrzeby, w sposób zupełnie niekontrolowany jak również nieumiejętność podjazdu pod wzniesienie z tą samą prędkością i gwałtowne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996: i właśnie o tego typu przypadkach piszę, ale patrząc z perspektywy czasu nie widzę dalszego sensu jakiegokolwiek pisania o tym na wykopie, bo przychodzi Ci taki @ehhhh: @makamele_franz: czy @hellfirehe: i łapią Cię za słówka podwarzając twoje umiejętności i próbując Cię ośmieszyć jednocześnie nie podając żadnej argumentacji, jak i broniąc tego typu kierowców na siłę i tłumacząc że w postępowaniu takich kierowców nie ma niczego złego.
I