Wpis z mikrobloga

Dlaczego prawica ma zawsze taki problem z rozumieniem dzieł szeroko pojętej kultury? Za każdym razem jak coś nowego staje się popularne to widzę że ludzie z prawej strony sceny politycznej dokonują jakichś fikołków żeby to analizować, najczęściej zaś wynikiem tych fikołków jest stwierdzenie że to lewactwo albo inne zło.

Dwa moje ulubione przykłady to Wiedźmin (kto wklei pastę o Wiedźminie w komentarz dostaje talon) i Orwell. Nie dość że prawaki myślą że Wiedźmin to turbosłowiańska książka patriotyczna, to jeszcze nie potrafią nawet poprawnie zinterpretować monologu Geralta. Znają go oczywiście tylko z trailera gry, bo skąd niby indziej? I nawet w tym trailerze Geralt wybiera między jednym złem a drugim (zostawić kobietę na śmierć, czy zabić żołnierzy). W opowiadaniu oczywiście głównym przesłaniem jest to że są sytuacje w których nie da się być neutralnym i trzeba wybrać, albo świat wybierze za ciebie. Rzucanie tym cytatem w kontekście ostatnich wyborów to tylko świadectwo głupoty ludzi którzy to robią.

Orwella to nawet mi się nie chce komentować, widziałem przywoływanie tego lewaka przez prawicowców w sytuacjach tak absurdalnych że szkoda strzępić ryja. Co ciekawe cytują tylko słynne 1984, bo pewnie myślą że Folwark Zwierzęcy to atlas przyrodniczy.

W grach też jest piękna jazda, The Last of Us 2 jest tego znamiennym przykładem, gdzie na porządku dziennym było powielanie fejków i wydumanych teorii. Oczywiście po 3 zdaniach widać że gagatki nawet nie grali, bo nie znali za krzty fabuły, lub znali ją z przecieków, które pomijały wszystkie niuanse. No i mój hit czyli nazywanie Abby transem. Ciekawe czy wiedza że w tej grze naprawdę jest taki wątek i jak się ta postać nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i dochodzimy do słynnego kawałka JakoTaco i 8 gwiazdek. Ogólnie analiza Łysiejącego nie jest jakaś fatalna i są pewne punkty w których mogę się z nim zgodzić. Ale znowu - on się wydaje w ogóle nie rozumieć o czym jest ten utwór. Kierowany do normalsów ze strzeżonych osiedli handlujących prochami? XD Jakieś wciskanie 500+ nagle, odbieranie tego jako atak tylko na pisowców i przypisywanie im bycia antyszczepami bojącymi się 5G? Gość staje na głowie i nadinterpretuje. W ogóle nie rozumie też zakończenia, które jest przedstawione z perspektywy władzy. No i oczywiście ból dupy o osiem gwiazdek, które są takie niedojrzałe i tak bardzo atakują biedaczków którzy budują swoją retorykę na podłym szczuciu.

Wydaje mi się że to jest w sumie sedno pewnej części tego konfliktu światopoglądowego prawica - lewica w dzisiejszych czasach. Otóż dla prawicy wszystko co im nie pasuje do światopoglądu jest manifestem lewicy, nie ważne czy to serial, film, książka czy gra. Wystarczy że jakieś tezy nie pasują - lewicowe wtręty, marksizm kulturowy. Przy okazji gloryfikują oni kulturę robioną "w normalnych czasach", skrzętnie pomijając że duża część z niej już wtedy była lewacka z założenia (Wiedźmin). JAKBY TO WYSZŁO DZISIAJ MATI TO LEWAKI BY SIE ZESRAŁY. No ja zaryzykuje stwierdzenie że jakby Wiedźmin wyszedł dzisiaj to Sapkowski byłby antypolskim śmieciem. Podlejmy to wszystko obfitym sosem ignorancji i mamy mieszankę wybuchową - świat gdzie prawie każde nowe dzieło kultury popularnej jest lewackie dla prawdziwych patriotów™

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polityka #tacohemingway
Pobierz Kozajsza - Dlaczego prawica ma zawsze taki problem z rozumieniem dzieł szeroko pojęte...
źródło: comment_15947137050YM8oXVtZSVzyzo8hKD00D.jpg
  • 21
No i mój hit czyli nazywanie Abby transem. Ciekawe czy wiedza że w tej grze naprawdę jest taki wątek i jak się ta postać nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kozajsza: wczoraj ukończyłem i akurat skąd się tak dokoksiła to nie było wyjaśnione, a liczyłem trochę na to, że jednak będzie coś o jakichś sterydach...
@Ranger: Nie jest wyjaśnione jednoznacznie i bezpośrednio czemu się tak zmieniła, ale można czytać między wierszami. Syfy na barkach ma, są jakieś komentarze Owena o wyciskaniu, no i ma mentalną obsesję na punkcie zemsty, pewnie robi sobie z Joela jakiegoś diabła wcielonego w głowie jak widzi że wymordował pół szpitala jak Arnold w Terminatorze więc koksi.
No i dochodzimy do słynnego kawałka JakoTaco i 8 gwiazdek. Ogólnie analiza Łysiejącego nie jest jakaś fatalna i są pewne punkty w których mogę się z nim zgodzić. Ale znowu - on się wydaje w ogóle nie rozumieć o czym jest ten utwór. Kierowany do normalsów ze strzeżonych osiedli handlujących prochami? XD Jakieś wciskanie 500+ nagle, odbieranie tego jako atak tylko na pisowców i przypisywanie im bycia antyszczepami bojącymi się 5G? Gość
jedna z najgorszych rzeczy jest to by opinie o czymś/kimś wyrobiła u człowieka inna osoba niż on sam..


@Ashby: mało jest prawdziwie organicznych opinie. Opinie usłyszane w historii wyrabiają u nas opinię wypadkową. Więc czy to jest najgorsza rzecz? Nie, to jest całkowicie normalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ropucha_paskowka: mój komentarz dotyczył takich sytuacji w których w łatwy sposób możemy sami coś sprawdzić zasięgnąć szerszej wiedzy tym bardziej że pełno jest wszelakich youtubowych intelektualistów którzy powiedzą wszystko aby zdobyć wyświetlenia
W opowiadaniu oczywiście głównym przesłaniem jest to że są sytuacje w których nie da się być neutralnym i trzeba wybrać, albo świat wybierze za ciebie.

Jeżeli nie wybierzesz to zawsze świat wybierze za ciebie. Na tym polega życie. To nie zmienia faktu że nie wybierać można. Najwidoczniej dla wielu ludzi nie było Bardzo Wielkiego Zła w tych wyborach.

Rzucanie tym cytatem w kontekście ostatnich wyborów to tylko świadectwo głupoty ludzi którzy to
Otóż dla prawicy wszystko co im nie pasuje do światopoglądu jest manifestem lewicy


@Kozajsza: polska (i nie tylko) prawica w pigułce: uważam to za dobre, więc jest to prawicowe (nawet jeśli obiektywnie bliżej temu do lewicy); uważam to za złe, więc jest to lewicowe (nawet jeśli obiektywnie bliżej temu do prawicy).
@Kozajsza: Cały ten filmik to jakaś walka z chochołem i rzekomym atakiem Taco na każdego katolika-konserwatystę, który wyraża głos wielkomiejskiego społeczeństwa. Nie wiem jak on w ogóle mógł tak to odebrać, ale przez to praktycznie cały ten wywód o tym jakie są osoby jego pokroju nie ma sensu, bo to nie on jest atakowany.