Wpis z mikrobloga

Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zażenowany poziomem #neuropa. Jak chcecie walczyć o liberalną dekorację, wałkując to kto głosował na Dudę?

Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę? Co im liberalna demokracja zaproponowała, że macie pretensje "że są tacy głupi"? Zagłosowaliby na Trzaskowskiego i dzień po wyborach byście o nich zapomnieli albo nawet nie byłoby o tych ludziach mowy.

Mimo, że jestem #bekazpisu to cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę. Ta grupa z której szydzicie była tak pominięta w debacie publicznej i debacie, do tego stopnia zignorowan, że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.

Zastanówcie się, schowajcie emocje do kieszeni, obejrzyjcie Pana doktota Matczaka i wyciągnijcie wnioski czy macie rigcz i odpowiedzcie sobie na pytanie - chcemy liberalnej demokracji z miejscem dla wszystkich, nawet dla biednych mieszkańców wsi z gorszym wykształceniem czy modelu wręcz szlachty.

BTW takim gadaniem o "biedocie (umysłowej też) " głosującej na Dudę wcale nie różnicie się od tvpis szczującego tych biednych na elity i gadającego o lotach do Brazylii czy ciastkach za 40 zł.

Bądźmy tą mądrzejszą i bardziej odpowiedzialną grupą. Nie betonujmy podziałów!!!

Żenada #neuropa

#postkomunistycznepanstwomafijne #anatomiapopulizmu #polityka
papaj2137 - Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zaż...
  • 107
@spere: nie no, najlepsza jest eskalacja konfliktu, wiadomo że jak zrzucisz na ZSRR atomówki to ono się podda i będzie grzeczne...

Śmiem twierdzić, że tylko twardy pisowski elektorat taki jest. Czyli te 15-20%. Natomiast reszta jest do przeciągnięcia, w końcu kiedyś głosowali na PO.


@CralencSeedorf: też tak uważam. I to jest ta grupa, która bardzo mocno zabetobowala się w PiS.
@ranunculus: jest frustracja. Ale mamy do czynienia z autorytaryzmem który silnie odwoluje się do emocji. Tak wygrywał Hitler, tak wygrywali inni współcześni i nie tylko dyktatorzy. Odwoływali się do emocji a nie do argumentów racjonalnych.

Walka z tym na zasadzie emocjonalnego wyniszczenia jest z góry skazana na porażkę. Jeżeli będziemy tak robić, to przyjdzie nam poczekać aż władza urośnie na tyle że pęknie sama od środka a to może zająć dziesięciolecia.
@papaj_21_37: o nie, biedni PiS-owcy prześladowani i dehumanizowani bo ktoś powie trochę prawdy. Oni mnie uważają za zdrajcę, Niemca, pedofila który chce gwałcić ich dzieci i cholera wie co jeszcze, szczują tak dzień w dzień za państwowe pieniądze i jest ok. Ale jak ja powiem że na PiS głosują roszczeniowcy, głupki i stare baby które gówno wypracowały a teraz tylko dej i dej to dehumanizuję. xD Żebym to ja jeszcze był
Jeżeli będziemy tak robić, to przyjdzie nam poczekać aż władza urośnie na tyle że pęknie sama od środka a to może zająć dziesięciolecia.


@papaj_21_37: usiłuję ci powiedzieć, że jesteśmy dokładnie na tym kursie, i zejście z niego jest praktycznie niemożliwe

więc nawoływanie do bycia tym "mądrzejszym", "Mądry głupiemu ustępuje", itd. jest cokolwiek naiwne, to nic już nie zmieni, jest już za późno.

Kodziarze na pierwszych protestach 5 lat temu też nawoływali
@papaj_21_37 poza tym, że szanujesz innych ludzi, a przynajmniej ze względu na cele polityczne chcesz udawać, że ich szanujesz jest jeden błąd, który powielasz wraz z resztą #neuropa. Jest to błąd poznawczy, przekonanie o własnej nieomylności. Pozdrawiam.
no jo, ale kto chce być tu mądrzejszy? PiS który adresuje politykę do wiadomo kogo czy opozycja która chce być oświecona, inteligentna, wykształcona, postępowa i liberalna?


@papaj_21_37: Nie żebym pochwalał wylewanie szamba na wszystkie strony i na każdą inną osobę, ale prawda się sama nie obroni. Przekonanie, że można być miłym panem, który nigdy nie powie złego słowa i nie użyje ostrzejszego wyrażenia jest trochę naiwne.

One stały się skuteczne gdy
T.....i - > no jo, ale kto chce być tu mądrzejszy? PiS który adresuje politykę do wia...

źródło: comment_1594705637P1X1P2SHJ0mz7Bk84m8tYw.jpg

Pobierz
Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę?


@papaj_21_37: Bo to zupełnie nie o to chodzi.
Ludzie powinni głosować na kogo sobie chcą, ale powinni to robić świadomie.
Jeśli ktoś mówi, że "władza mu coś dała", nie rozumie podstaw ekonomii, gospodarki itd. itp. to nie powinien móc głosować. I nie chodzi o systemowe wykluczanie jakiejś grupy