Wpis z mikrobloga

Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zażenowany poziomem #neuropa. Jak chcecie walczyć o liberalną dekorację, wałkując to kto głosował na Dudę?

Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych. Chcecie bronić demokracji czy powrotu modelu szlacheckiego?

Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę? Co im liberalna demokracja zaproponowała, że macie pretensje "że są tacy głupi"? Zagłosowaliby na Trzaskowskiego i dzień po wyborach byście o nich zapomnieli albo nawet nie byłoby o tych ludziach mowy.

Mimo, że jestem #bekazpisu to cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę. Ta grupa z której szydzicie była tak pominięta w debacie publicznej i debacie, do tego stopnia zignorowan, że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.

Zastanówcie się, schowajcie emocje do kieszeni, obejrzyjcie Pana doktota Matczaka i wyciągnijcie wnioski czy macie rigcz i odpowiedzcie sobie na pytanie - chcemy liberalnej demokracji z miejscem dla wszystkich, nawet dla biednych mieszkańców wsi z gorszym wykształceniem czy modelu wręcz szlachty.

BTW takim gadaniem o "biedocie (umysłowej też) " głosującej na Dudę wcale nie różnicie się od tvpis szczującego tych biednych na elity i gadającego o lotach do Brazylii czy ciastkach za 40 zł.

Bądźmy tą mądrzejszą i bardziej odpowiedzialną grupą. Nie betonujmy podziałów!!!

Żenada #neuropa

#postkomunistycznepanstwomafijne #anatomiapopulizmu #polityka
papaj2137 - Eh, przeglądam starannie Mirko od czasu ogłoszenia exit poll i jestem zaż...
  • 107
  • Odpowiedz
  • 38
@papaj_21_37 może to będzie dowód anegdotyczny ale w moim otoczeniu z przykrością stwierdzam że praktycznie nikt kto głosuje na PiS/Dudę nie robi tego świadomie. Przeważającym argumentem jest "PO kradło, a PiS dał" i tyle. Kasa dana do ręki, nie przekonania, poglądy, cele polityczne. Kasa kasa kasa.

I to ja, próbując uświadomić na spokojnie rozmówcę, przytaczając rzeczowe argumenty, czuję się atakowany i jestem atakowany hasełkami którymi takich ludzi karmi PiS od kilku lat.
  • Odpowiedz
Dehumanizujecie ludzi starszych, mieszkańców wsi, gorzej wykształconych.


@papaj_21_37: Wręcz odwrotnie. Nie mówisz o rzeczy, że jest idiotą. Stwierdzając fakt, że wyborcy Dudy to idioci masz świadomość, że to ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ładnie piszesz i rzeczowo. Tylko czy próbować kiedykolwiek kłócić się z głupcem? Głupiec będzie siedział cicho i w końcu przyzna ci rację. Ale czy próbowałeś kłócić się kiedyś ze wzburzonym głupcem? On cię po prostu zakrzyczy.

I teraz PiS wyhodował sobie całą armię wzburzonych głupców, a na dodatek stale podsyca to wzburzenie. Wynajdują co raz to nowych wrogów, nowe zagrożenia, igrają nowymi lękami i tak dalej. I jak teraz dotrzeć do tych
  • Odpowiedz
nie mogę wyjść z podziwu dla Kaczyńskiego za kunszt w jaki zaadresował swoją politykę.


@papaj_21_37: podziwiasz go za ordynarną propagandę i wyzywanie innych od posiadania niemieckich dusz? jesteś kolejnym wyznawcą kaczego bożka?

że już nigdy nie odzyskacie ich poparcia.


@papaj_21_37: no i je**ć ich. Powinni mieć odebrane prawa wyborcze
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: nie rozumiem, jak dwa dni po wyborach, takich wyborach wymagasz od liberałów, by nie czuli goryczy i nie komentowali złośliwie wyników. Brzmi to trochę jak "nieważne kto zaczął", itp. Straciliśmy wielką szansę, na wykopanie kaczora i jego świty, nie udało się o centymetry, a statystyka pokazuje, któtr grupy głosowały jak głosowały. W ciągu paru dni/tygodni ludzie się uspokoją i poziom agresji opadnie. Na razie za to takie reakcje są dość
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: myślisz, że gdyby Trzaskowski powiedział wtedy coś w stylu "Szanowny panie redaktorze, pana słowa to kłamstwo, ponieważ [masa rzeczowych argumentów]", to by coś pomogło? Nie. Najwyżej w TVP nie pokazaliby tego w ogóle.
To, o czym piszesz, to próba dopasowania się do narracji PiS (narracja - nie cierpię tego słowa) i tańczenie pod ich muzykę. Ja osobiście nie widzę tu żadnego wyjścia dopóty, dopóki PiS będzie kontynuował swoją brudną kampanię.
  • Odpowiedz
Dlaczego odmawiacie tym ludziom prawa do głosowania na Dudę?


@papaj_21_37: Siedziałem w komisji. Miałem dziesiątki przypadków, gdzie ludzie nawet nie umieli podać swojego adresu albo pytali się mnie jak wygląda "X". Zgadnij, na kogo głosowali?
  • Odpowiedz
myślisz, że gdyby Trzaskowski powiedział wtedy coś w stylu "Szanowny panie redaktorze, pana słowa to kłamstwo, ponieważ [masa rzeczowych argumentów]", to by coś pomogło? Nie. Najwyżej w TVP nie pokazaliby tego w ogóle.


@Majku_: no i o to chodzi. Żeby nie mieli co pokazywać. To mało ale jednocześnie bardzo dużo, bo zabiera tę niskiego poziomu argumentację.

To, o czym piszesz, to próba dopasowania się do narracji PiS (narracja - nie cierpię
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: na filmiku jedno, w twoim komentarzu co innego. To nie PO czy wyborcy PO atakują wyborców PiS-u. To PiS tworzy propagandę która wmawia ludziom że PO ich atakuje i prześladuje.
  • Odpowiedz
no i o to chodzi. Żeby nie mieli co pokazywać. To mało ale jednocześnie bardzo dużo, bo zabiera tę niskiego poziomu argumentację.


@papaj_21_37: sami sobie znajdą coś, co mogą pokazać. Chociażby przypadek nafuranego kierowcy autobusu w Warszawie, który spadł z mostu. Zdawałoby się, że prezydent miasta nie ma z tym nic wspólnego. A jeszcze chwila i usłyszelibyśmy, jak Trzaskowski sam szykował ścieżkę temu kierowcy.
Kolejna sprawa - podróż do Brazylii. Zdawałoby
  • Odpowiedz
sami sobie znajdą coś, co mogą pokazać.


@Majku_: tak, ale po co mamy im dokładać materiału? To, że znajdą to oczywiste, ale w ten sposób mają więcej.

Unikanie bitwy nie działa, to już wiemy. Mówisz, że gadanie o lepszym i gorszym sorcie jest złe. Więc jakie argumenty bazujące na emocjach proponujesz? Cały czas o to pytam, o twoje rozwiązanie tej sytuacji.


@Majku_: nie mam, gdybym miał prawdopodobnie byłbym liderem opozycji
  • Odpowiedz
na filmiku jedno, w twoim komentarzu co innego. To nie PO czy wyborcy PO atakują wyborców PiS-u. To PiS tworzy propagandę która wmawia ludziom że PO ich atakuje i prześladuje.


@pss8888: tak a potem pan doktor mówi jak z tym walczyć, choć bardzo mało jest sposobów.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: i wspólnie dochodzimy do jednego wniosku, że emocje będą eskalowały i prędzej czy później wszystko, mówiąc kolokwialnie, jebnie. Jak dokładnie będzie wyglądało to jebnięcie? Nie wiadomo. Niestety jestem przekonany, że stracimy na tym jako ogół społeczeństwa.
  • Odpowiedz