Wpis z mikrobloga

Uzbrojone miraski spod tagów #strzelectwo #bron

Ogarniam sobie pozwolenie sportowe. Niedawno dołączyłem do klubu, a egzamin na patent planuje na początku października zdawać. Jeśli zdam i dostanę licencje to zostają mi 2 miesiące na zaliczenie startów? Czy można startować już w zawodach i nabijać starty na licencję której jeszcze nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • 15
@akyszeg: Jak zdasz na początku października patent, to dostaniesz go jakoś na początku listopada, to zawnioskujesz dopiero o licencję, dostaniesz ją na początku grudnia, więc masz jeszcze mniej czasu.
Natomiast startowanie już teraz da Ci komunikaty z zawodów, co może być mile widziane do udokumentowania wniosku do WPA.

Tak jak pisze @johann89 i @Zerp - pierwsza licencja przyznana pod koniec roku ma datę ważności na rok kolejny, więc niby luz.
Sęk
@Polinik: WPA nie jest od "miłego widzenia" czegokolwiek, tylko od postępowania zgodnie z przepisami.
Nie szerz takich bzdur, podawanie komunikatów z zawodów kiedy nie są potrzebne jest szkodliwe dla całego środowiska. Nie ma takiego wymogu, warunki wydania pozwolenia są ściśle określone.
@akyszeg: Te starty nie będą się liczyły do przedłużenia licencji.
Nie ma takiego wymogu, warunki wydania pozwolenia są ściśle określone.


@nkrnpp:
Pisałem coś o wydaniu pozwolenia?
O ile samo wydanie pozwolenia jest obligatoryjne -- to wydanie na taką ilość sztuk broni, jaką wnioskodawca wnioskuje -- już nie i tu KWP ma dowolność w ustaleniu ilości.

Jak ktoś udokumentuje różnorodność dyscyplin, w której startuje -- to ma większe szanse na dostanie od razu zezwolenia na większą ilość sztuk (w myśl zasady 1
@Polinik: jak przy pierwszym pozwoleniu dostaniesz więcej niż 6 to będzie cud.. znacznie łatwiej brać mniej i potem wnioskować o rozszerzenie niż kopać się z nimi
@arturs: No widzisz, a ja sobie wystartowałem w kilku różnych zawodach i konkurencjach i dostałem na 8 sztuk, bo tyle było różnych konkurencji w moim wniosku. ¯\_(ツ)_/¯
No, ale zawsze można iść na twardo "hurr durr mi się należy, nie będę nic uzasadniał!". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moczy_morda:
Czyli zgodnie z tym co pisał kolega, któremu odpowiadałeś:
" jak przy pierwszym pozwoleniu dostaniesz więcej niż 6 to będzie cud". ¯\_(ツ)_/¯

Na standardzie dają właśnie 5-6, więcej można dostać, jeżeli z wniosku wynika, że potrzeba więcej -- na przykład na podstawie komunikatów z zawodów, z których wynika mnogość dyscyplin (a więc różnorodność używanej broni), które wnioskujący uprawia.

A prawda jest taka, że chyba nikt od razu nie leci do