Wpis z mikrobloga

Czy jak anuluję ubezpieczenie w połowie roku to muszę zgłosić samochód jako SORN? Mam teraz drugi samochód i ubezpieczyłem go podając 7 lat zniżek. Wysłałem ubezpieczalni proof of no claim bonus z zeszłego roku bo te ubezpieczenie które teraz mam na starym samoxhodzie kończy się w grudniu. W nowej ubezpieczalni powiedzieli że nie mogę użyć dwa razy tego samego potwierdzenia zniżek na dwa różne auta w dwóch różnych ubeczalniach. Powiedzieli mi że muszę anulować ubezpieczenie na starym aucie żeby móc używać te 7 lat Ncb na nowym albo na nowym podać że mam 0 zniżek Nie wiedziałem o tym. I teraz nie wiem jak to zrobić XD chce stare auto sprzedać ale jak będzie sorn I bez ubezpieczenia to będzie pewnie ciężko. Zgłupiałem :D
#uk #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 23
Sorn i ubezpieczenie nie ma zadnego znaczenia dla kupujacego.
Nowo nabyte auto i tak od razu trzeba ubezpieczyc na siebie - nie mozesz nim nawet do domu dojechac.

Pamietaj, ze auto SORN musi byc zaparkowane na prywatnym podjezdzie lub w garazu. Nie moze stac przy/na ulicy.
@DADIKUL: jak najbardziej musisz dać auto na sorn jeśli nie jest ubezpieczone i musi stać na podjeździe (nie na ulicy), bo Ci je zutylizują.
Natomiast pierwsze słyszę, ze nie możesz użyć zniżek na dwa auta. Zadzwoń do innej ubezpieczalni, albo do tej w której masz pierwsze auto ubezpieczone.
Edit: może coś zle zrozumiałeś odnośnie no claim bonus. Moim zdaniem powinieneś poprosić o nie z obecnej ubezpieczalni (bo stare jest już pewnie
@DADIKUL: to może postaw tam auto, przenieś stara polisę na nowe auto i sprzedaj szybko stary samochód zanim dvla się nie przyczepi, ze nie wysornowany (dostaniesz list z ostrzeżeniem, ale nie waż się trzymać nieubezpieczonego auta na ulicy lub publicznym parkingu)’
No i oczuwiscie nie pozwol kupującemu wyjechać Twoim nieubezpieczonym autem na jazdę próbna na ulice
@E_li_mi_nator tak zrobię,tylko będę musiał poczekać chyba aż mi wypłacą pieniądze za claima. Niedawno gościu mi przerysował samochód i czekam aż mi wypłacą. Gościu miał auto ubezpieczone w tej samej ubezpieczalni co ja. Chociaż może będę mógł to zrobić wcześniej, nie wiem pokręcone to :D w każdym razie dzięki :)
Natomiast pierwsze słyszę, ze nie możesz użyć zniżek na dwa auta. Zadzwoń do innej ubezpieczalni, albo do tej w której masz pierwsze auto ubezpieczone.

Edit: może coś zle zrozumiałeś odnośnie no claim bonus. Moim zdaniem powinieneś poprosić o nie z obecnej ubezpieczalni (bo stare jest już pewnie nieaktualne). Ale mogę się mylić.


@E_li_mi_nator: bardzo dobrze zrozumial. nie mozna znizek ktore zdobyles na jednym aucie stosowac na dwa auta w tym samym
@DADIKUL: i oba auta masz u nich? to moglo sie cos pozmieniac. ja to mialem ze 3 lata temu ¯\(ツ)_/¯ po prostu a drugie auto dawali taka sama znizke jak na pierwsze. duzo drozej wychodzi ci to drugie jak zaznaczasz, ze masz juz jedno w domostwie? bo wydaje mi sie ze to nie wychodzi jakos bardzo drogo. tam pytaja cie tez ile masz znizek na tym pierwszym ¯\(ツ)_/¯
@DADIKUL: no to w czym problem? ( ͡º ͜ʖ͡º) mozesz anulowac tam to ubezpieczenie na tym pierwszym aucie i nikt nie bedzie o nic pytal, tylko beda przypominac, ze nie mozna miec nieubezpieczonego auta bez SORN i mozna dostac kare, ale jak nie bedziesz trzymal na ulicy to na chwile nie powinno sie nic stac. pogadaj najpierw z tym drugim ubezpieczycielem, czy mozesz anulowac to pierwsze
@MirekWyznajeAnonimowo no chce anulować Z tą nową ubezpieczalnią gadałem i mówił typ że mogę nowym autem jezdzic ale muszę anulować stara polisę. :D
tylko czekam na sianko od ubezpieczalni za parkingową rysę którą gościu mi zrobił 3tyg temu i nie wiem czy to nie będzie kolidowało jakoś że anuluje ubezpieczenie a mam jeszcze claima w toku.
Btw za taką rysę samochód dostaje jakąś kategorię?
Btw za taką rysę samochód dostaje jakąś kategorię?


@DADIKUL: przeciez kategorie dotycza SZKOD CALKOWITYCH tzw. write-off. wiec tak, jesli koszt naprawy rysy bedzie nieoplacalny, to pewnie dostanie kat. D ( ͡º ͜ʖ͡º) czy jakie tam sa na takie okolicznosci ;)