Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 327
Przypominam, że cisza wyborcza oznacza jedynie, że nie można publicznie namawiać do (nie)głosowania na określonego kandydata ani publikować sondaży. Można, a nawet trzeba mówić o:

- tym, że trzeba w ogóle pójść na wybory
- aferach Szumowskiego
- aferach Sasina
- szambie w TVPiS
- innych aferach PiSu
- ułaskawieniu pedofila
- praworządności
- Przyłębskiej, Pawłowicz i Piotrowiczu w TK
- upolitycznionej prokuraturze

Tymczasem posłuchajcie sobie piosenki
#bekazpisu #wybory #polityka #neuropa #konfederacja
Soojin21 - Przypominam, że cisza wyborcza oznacza jedynie, że nie można publicznie na...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lastro: Szumowski, Sasin i Kaczyński nie startuja w wyborach więc mówienie na ich temat nie jest agitacją. Ba, nawet mówienie o PiSie nie jest agitacją, bo żaden z kandydatów nie należy do tej partii
  • Odpowiedz
Jest dwóch.

Jeden socjalista.

Drugi obiecuje bycie socjalistą


@OjciecPracz: Ziomuś, jeden mógłby być komunistą a drugi reinkarnacją Hayeka. Wiesz jakie to miałoby
  • Odpowiedz
@rzep: Chodzi ci o sytuację, w której prezydent jest w opozycji do rządu?
Ta sytuacja już była.

Nie potrzebuję, żeby mi ktoś tłumaczył co ma dla mnie mieć znaczenie, a co nie.
  • Odpowiedz
@OjciecPracz: Nie musi być w bezpośredniej opozycji. Ważne, żeby nie był pacynką i rzeczywiście traktował swoją pozycję jako strażnika konstytucji i hamulcowego złych pomysłów.
  • Odpowiedz
Nie musi być w bezpośredniej opozycji. Ważne, żeby nie był pacynką i rzeczywiście traktował swoją pozycję jako strażnika konstytucji i hamulcowego złych pomysłów.


@rzep: to już nie ma nikogo takiego do wyboru. Byli ale odpadli w I turze.
PO jest w bezpośredniej opozycji do PiS.
  • Odpowiedz
@OjciecPracz: Pytałeś, czy chodzi o sytuację, w której jest w opozycji. To odpowiedziałem, że nie musi.

Najlepsza sytuacja jest taka, gdzie prezydent obiektywnie ocenia ustawy.

Jednak w przypadku rządu, który znany jest ze złych, nieprzemyślanych a często wręcz bezprawnych ustaw lepszy prezydent, który wszystko blokuje niż taki, który na wszystko pozwala.
  • Odpowiedz
Jednak w przypadku rządu, który znany jest ze złych, nieprzemyślanych a często wręcz bezprawnych ustaw


@rzep: Jak na przykład bezprawna kradzież oszczędności emerytalnych obywateli OFE przez PO, co dodatkowo storpedowało polską GPW?
  • Odpowiedz
@rzep: ja nie wiem co i komu ty chcesz wytłumaczyć. Rozumiem, że każdego uznajesz za głąba, ale tłumaczenie kradzieży OFE możesz sobie wsadzić pod plecy. To było wyciągnięcie żywcem pieniędzy z GPW...która dzięki temu cofnęła się finansowo o 15 lat. Efekty oczywiście przeszły na same spółki, które musiały zmniejszyć inwestycje i zatrudnienie. Dalej masz efekt makroekonomiczny rozciągający się na kolejne 5 lat.
Ale co ja będę Ci tłumaczył, przecież ty to wiesz xD

https://stooq.pl/q/h/?s=cps
  • Odpowiedz
@OjciecPracz: Czy ty masz gwóźdź wbity w mózg? Reforma OFE PO dotyczyła części obligacyjnej.

"Suwak bezpieczeństwa" jest normalnym mechanizmem, który ma chronić emerytów przed nagłymi zmianami na rynku i stratą wartości emerytury, którego nie zdąży się odrobić.
  • Odpowiedz