Wpis z mikrobloga

#aliexpress #dostawa #inpost #pocztapolska #alipaczka

Mirki/Mirabelki, jak to jest, szybciej dochodzą paczki z AliExpress wysyłane przez PP czy InPost?
Nie wiem, ale na bazie moich doświadczeń wynika że PP jest szybsza w tej kwesti, mam 1 produkt zamówiony na który czekam, chińczyk szybko sie uwinał z wysyłka ale teraz uktwiła...
https://alipaczka.pl/?track=653399980082300004753836
Zazwyczaj jak zamawiałem PP to jak już była w Belgii, to w ciągu kilku dni byłą u mnie, a tu prawie 2 tygodnie i nic się nie dzieje ()
  • 15
@galeon: u mnie paczka, która miała być "inpostem" ma status od 26 czerwca że dotarła do kraju docelowego i nic się nie dzieje. A numer paczki nie widnieje na inposcie więc prawdopodobnie chińczyk wysłał na adres paczkomatu a nie do paczkomatu więc paczki pewnie nie odbiore..
Ale od początku działał Ci numer który w zamówieniu podał friend ? W sensie że jak wrzuciłeś go do inpostu to istniał taki numer od początku?
@masd1921: A to ma jakieś znaczenie czy od początku widnieje na stronie inpostu? U mnie na 4 paczki (jedna juz 2 tydzien w Belgii, pozostałe jeszcze w Chinach) tylko jedna posiada status na stronie InPostu ( i to jeszcze z dziś 10 lipca po 9 rano)
@masd1921: @jarzzz: Jesli tak sie stało, to sledz traking na stronije poczty polskiej, jak bedzie pierwsze awizo na paczkomacie to atakuj na poczte, i proboj... przeca teraz nie ma adresu w dowodzie :D ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@golden87: ehh gdyby to jeszcze była moja lokalna poczta, a tu najbliższy paczkomat mam 15km od miejsca zamieszkania i weź się im tam na poczcie tłumacz o co chodzi (°°
@jarzzz: @golden87: no niestety wydaje mi się że wysłał na adres paczkomatu poczta, ale zapewnia że to InPost (pewnie słowo post go upewnia) no właśnie muszę próbować dorwać na poczcie tylko czy to będzie ten sam długi numer co z aliexpress ? 653399980042224004581021 to numer mojego zamówienia wygląda podobnie jak numeru z InPostu, ale na apce wyskakuje że paczka nie istnieje
A to ma jakieś znaczenie czy od początku widnieje na stronie inpostu?


@jarzzz: nie ma, może się pojawić dopiero w czasie nadania w polsce

no niestety wydaje mi się że wysłał na adres paczkomatu poczta, ale zapewnia że to InPost


@masd1921: przecież to co podałeś to przesyłka paczkomatowa, po co sobie wymyślasz jakies bajki?

nr pewnie się pojawi jak dojdzie do PL jak przy 0045


@jarzzz: przecież już macie
@Andczej: nie wymyślam po prostu wydawało mi się że jeżeli wygenerował numer w inposcie to powinien chociaż w systemie inpostu widnieć jakoś przygotowany czy coś a na śledzeniu inpostu taki nr nie istnieje więc chińczyk mógł podać jakiś fake numer (przypominający InPost) a wysłać jakimś listem. Po prostu nie jest logiczne że to numer InPostu a w inposcie taki numer nie istnieje