Wpis z mikrobloga

Skrót propagandowych wiadomości z dnia: 9 lipca 2020 #tvncodzienny tag do obserwacji.

1.Ostatnia prosta ostatniego okrążenia (Diamentowy Orwell)

sondaż:
trzasek 46.4%, duda 45,9%, nie wiem 7,7%
- dla trzaska nie był to łatwy dzień, pojechał na mazowsze (wygrał tam duda)
- spędził dzień w schronisku dla bezdomnych,
- wypowiedzi mazowszan antytrzaskowe, pokazani ludzie z ulicy, aby podkreślić że to nie yntelygencja
- burmistrz raciąża jest za trzaskiem!
- plan trzaska: darmowe żłobki i przedszkola, chce budować wspólnotę, rząd się cieszy gdy my się kłócimy
- diss trzaska na rządzących apropo korony
- prezio gdyni jest za trzaskiem!
- trzasek: władza atakuje samorządy, chce nam zabrać pieniądze i wpływy
- przyjechał do ciechanowa, i przekonał kilku wyborców dudy
- trzasek: jeżeli zostawimy polskę w ich rękach, to będą trudne czasy
Przygotowała : Katarzyna Kolęda-Zalewska

2. Podsumowanie dnia PAD (Bursztynowy Orwell)

- wyliczenie co i gdzie PAD dzisiaj robił
- na spotkaniu przed kopalnią dawał bułki wcześnie rano, ale przed dworcem w katowicach kawy nie serwowali górnicy w galowych mundurach (????????????)
- w dąbrowie górniczej
- reporter tvn próbuje zadać pytanie, ale nie siadło
- nawiązanie do ukrytej opcji niemieckiej (wypowiedź jarka z 2011)
- duda: oddajcie głos na stabilność, a nie na zawieruchę i trzaski
- pokazani krytycy dudy
Przygotował: Jakub Sobieniowski

3. Trzaskowski próbuje pozyskać głosy hołowni, kosiniaka kamysza i bosaka (Diamentowy Orwell)

- dobre soundbity trzaska
- trzasek chce debaty
wypowiedź wyborcy:
- teraz nie ma równości słowa, nie ma wolności, nie ma wolnych mediów
- debata dwóch wyborców: 1. jak nasz trzasek wygra, to jest koniec jarka 2. trzaskowski to idiota, on miastem nie potrafi rządzić
- wycięta z kontekstu wypowiedź hołowni o tym, jak to mogą być ostatnie wybory jak pis wygra
- poparcie deklaruje część wyborców lewicy i konfederacji
- pierwsza dama powinna wypowiadać się na tematy polityczne
- każdy głos ma znaczenie
Przygotował: Maciek Knapik

4. Kaczyński nie pomaga dudzie, za to pomagają ministrowie, duda pojechał na zachód bo przegrał tam z trzaskiem (JADEITOWY ORWELL)

- duda przegrał w kategorii 18-29 lat z trzaskiem, bosym i hołownią, i tam szuka wyborców (zdjęcie dzieci na jego wiecu)
- fragment wywiadu z dudą, gdzie ktoś się go pyta czy grał w gry komputerowe (tak grał)
- duda jeździ tam gdzie przegrał, np wrocław i lista kilku gmin (dziś był w kato)
- po raz kolejny soundbite o szczepieniach, czyżby próbował przekonać do siebie antyszczepionkowców?
-DUDA UŁASKAWIŁ PEDOFILA!! 69% nie popiera
Przygotował: Krzysztof Skórzyński

5. Duda po 5 latach chce koalicji (JADEITOWY ORWELL)

-ale rozmowy mają się odbyć tylko po wyborach, propozycje odrzucili adresaci (kukiz, konfederacja)
- konferencja dudy była zaskoczeniem, bo był apel by zbudować koalicję, ale chciał rozmawiać tylko po 12 lipca
- wypowiedzi bosego i kosiniaka, że oni nie chcą :(
- trzasek : prezydent po 5 latach snu zimowego się obudził, i dopiero teraz chce współpracować
- jest to ryzykowne, zaskakujące i desperackie
- zaproszenie dudy jest fejkiem
- monopolizacja władzy jest zła
- wyciągnięta z kontekstu wypowiedź kosiniaka, że niby “jest bliższy” trzaskowskiemu niż dudzie (za samo to jadeit wjechał)
- syn leppera za trzaskiem! (dobrze że nam przypomnieli, bo ostatnio dopiero wczoraj było)
- samo zaproszenie do rozmowy po wyborach to za mało
Przygotował: Paweł Płuska

6. Seba Kościelnik (ten co się #!$%@?ł w szydło)

- rekonstrukcja wypadku
- kary nie będzie, jest winny ale warunkowe umorzenie na 1 rok - ale będzie nawiązka
- nie byli uprzywilejowani, bo nie mieli sygnałów dźwiękowych (tylko świetlne)
- będzie się odwoływać
- soundbity pisu wypowiadający się o sprawie, że ten gość winny
- na polecenie sądu prokuratura ma zbadać winę kierowców kolumny
Przygotował: Dariusz Pasiecki

7. Nagrody za frekwencje wyborczą - w białymstoku Smartfon za głos

- 12 smartfonów do rozdania, trzeba sobie zrobić selfie z kartą
- koszalin rozdaje pieniądze do rad osiedli z największą frekwencją
- ale bez zachęt też powinni głosować :(
- w poznaniu osiedle które wygra dostanie zasadzone drzewa
- eee a to trzeba ludzi zachęcać?
- jelenia góra dostanie skatepark jeżeli frekwencja będzie większa niż 60%
- gwiazdy internetu zachęcają do głosowania
- w opolu jeżeli padnie rekord, to za darmo będą muzea, ogrody zoologiczne itp.
- następna okazja na selfie z prezydentem dopiero za 5 lat
Przygotował: Maciej Mazur

Co to Orwell?: To ,,nagroda" dla wyjątkowo propagandowych materiałów. Jest 3-stopniowa: bursztyn, diament i jadeit.

Tag #tvncodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności mediów. Jest prowadzony 4fun w satyryczno-humorystycznym stylu. Czasami wrzucam znaleziska, jeżeli w danym dniu jest mocne wydanie.

Nie jestem trollem, przysiągam xDD. Studiowałem jakieśtam gówno i jestem poważnie zaniepokojony poziomem mediów promujących obce interesy w Polsce. Piszę by utrwalić umiejętność pisania i oglądania jednocześnie, więc pamiętajcie, że może się wkraść jakieś pominięcie lub błąd ortograficzny. Nie każdego dnia będę miał możliwość wrzucania skrótów, bo czasem mi się nie będzie chciało bo mi za to nie płacą w przeciwieństwie do niektórych

#tvpis #bekazpisu #propaganda #koronawirus #tvp #telewizja #wiadomosci #gruparatowaniapoziomu #wybory #polska #tvn
#tvpiscodzienny #tvncodzienny #duda #trzaskowski
  • 18
@abraca: wiem wiem, bo zrobienie stricte dokładnie tego samego co robi inny użytkownik (bardzo popularny zresztą) już nie jest dozwolone, niech tylko kodziarskie trolle mają możliwość wypowiedzi na wykopie, tak będzie najlepiej