Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Mam pytanie do Was, użytkowników ff mk2 1.8 benzynka, bo wydaje mi się, że mój egzemplarz to jakiś ewenement pośród innych bliźniaków. Mam problem z bardzo głośną pracą silnika, tylko najlepsze jest to, że nie zawsze. Co 10-15 jazdę autko chodzi cichutko, bez żadnego rzężenia, drgania podłogi i "czucia" silnika na kierownicy podczas dodawania gazu. Jest to bardzo dziwne, jednak wraz ze wzrostem prędkości całe podwozie poddaje się drganiom silnika, gdzie przy 120 km/h buczenie jest już tak uciążliwe, że standardowe radio na 7 nagłośnienia nie wyrabia. Za cholerę już nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Przy zmianie biegu na " luz" wszystko ucicha.
- poduszka zawieszenia silnika wymieniona,
- wydech sprawdzany (plecionka też)
- świece wymienione
- opony nowe (felgi też)
- prawa piasta z łożyskiem była wymieniana (ale to zaraz po kupnie samochodu)
I wiele innych rzeczy, które raczej nie miałyby wpływu na ten przypadek.

Nie jestem bardzo obeznany w te klocki, może jakiś Mirek miał podobny problem?
#fordfocus #motoryzacja #mechanikasamochodowa #ford
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: nic, jutro jadę jeszcze sprawdzić półosie i jeśli to nie to, to myślałem właśnie o poduszcze reakcyjnej. Więcej pomysłów w sumie nie mam, a komfort użytkowania tego auta z każdą jazdą maleje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: tylko podczas jazdy. Gdy trzymam nogi na podlodze podczas jazdy to mam wrażenie, ze tam pod spodem sie odbija wiele elementów od siebie. I tak w sumie od 65 km/h do 120, gdzie wlasnie przy 120 km silnik wchodzi w jakiś rezonans i jest już apogeum buczenia w kabinie (dźwięk dochodzący jakby gdzieś spod pedałów samochodu), a przy 130 km/h już trochę ustaje i stopniowo narasta wraz z prędkością. Mam
jeszcze zastanawiam się nad przegubami.. mogłoby to mieć jakiś związek?


@Rossomak: same przeguby nie. One tam przeskakują, trą trrrrr...., ale już półoś jak najbardziej. Trza by było przeguby pozbijać na tokarkę jechać podpiąć luzy pooglądać.
Sprawdzałeś stan oleju w skrzyni biegów? Może sam mechanizm różnicowy się poddaje już.
@trzaichlac69: ogólnie to biegi wchodzą mi dobrze na zimnym i ciepłym silniku. Trójka wchodzi ciężej, ale w tej skrzyni to podobno normalne. Myślałem o wymianie/dolaniu oleju, ale na jakie forum nie wejdę to wszyscy uważają, że jest to ostateczność, więc póki co tego nie robię. Wycieków z tej skrzyni też żadnych nie miałem.

Te wszystkie odczucia występują w 80% przypadków. Czasem samochód śmiga jak marzenie i nic nie słychać. Jeden mechanik