Wpis z mikrobloga

#iphone #airpods #ios
Posiadam iphone x i ostatnio zamówiłem do niego słuchawki airpods.
Niestety nie mogę się oficjalnie z nimi sparować. Bluetooth nawiązuje połączenie ale tylko gdy wyciągnę je z pudełka i włożę do uszu to się rozłączają. Ponowne połączenie ręcznie daje efekt tylko na moment po czym znowu sie rozłączają.
Zrobiłem nawet hard reset do ustawien fabrycznych i nastąpił pewny progres. Sluchawki wyswietlają się teraz jako airpods z moim imieniem oraz widzę stan naładowania obu słuchawek i pudełka ale wciąż po pewnym czasie się rozłączają.
Najbardziwj zastanawia mnie czemu nie wyswietla mi się te oficjalne okno ustawień do sparowania słuchawek w którym na głównym ekranie wyswietla się ich zdjęcie.
Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co moglbym zrobić żeby to naprawić?
  • 12
@zajoncpoziomka Pytasz o słuchawki? Zakupione w argos w uk. Wątpię żeby wciskali lipę.
W dodatku przetestowałem na iphonie znajomego, u niego wyświetliło się to charakterystyczne okno ze zdjęciem słuchawek do sparowania urządzeń.
@majkelunio: to nie kwestia Argosa czy wciska lipę. Już słyszałem o takich numerach. Ciapak kupuje Airpodsy w Argosie, zwraca „te same” zafoliowane kopie od chińczyka w ciągu 14 dni, a Ty je potem dostajesz :). Zrób zwrot, kup w Apple
@majkelunio: A poza tym, te objawy, które opisujesz to rzeczywiście wyglada mi na kopie. Mam parę takich i takich, jeśli działają to tak samo dobrze, ale podróbki odstawiają dużo dziwnych akcji.

Edit: jeszcze jedno - to „okno” do parowania słuchawek również jest na fejkach bo Chińczycy zdążyli skopiować chip :)
@calkowitybrakrozumu
@gust4v
@tiarecki
@zajoncpoziomka
Słuchawki potwierdzone jako oryginały w aplowym punkcie.
Niestety telefon ma problem z tym nadajnikiem który odpowiada za bluetooth oraz wifi. Podłączyli go w ten swój aplowy komputer ale zadnych błędów nie znajduje niestety czyli bebechy do rozkręcenia. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Apple store proponuje nowy telefon oczywiście...