Wpis z mikrobloga

Żyje w Polsce od urodzenia 23 lata, takiej p-----------j akcji jak debata prezydencka osobna dla każdego z kandydatów to dla mnie nowinka polityczna.

Przesłuchałem około 4 minuty debaty Dudy i ponad 1h Trzaskowskiego.(Nie, nie jestem uprzedzony do A.Dudy).

Format debaty TVP nie miał sensu, bolała mnie głowa gdy słyszałem odpowiedzi "prezydenta", bólu dokładał fakt, że pytania zadawała jedna opcja polityczna w "dziennikarstwie". To był tragiczny sposób by poznać kandydata, już lepiej wypadał na wiecach, a i tak szału nie robi swoimi wypowiedziami.

Format debaty TVN (powiedzmy, bo chyba nadawna była też na fb i innych kanałach komunikacji z tego co kojarzę).

Kilkunastu dziennikarzy z różnych gazet i portali informacyjnych, od lewa do prawa, od poważniejszych wydawców do tych mniej poważnych...

Byłem ciekawy pytań jak i odpowiedzi, tak samo jak przy A.Duda(więc niezbyt), jednak pomimo frazesów i wełnianej otoczki słownej byłem wstanie jako tako poznać osobę przy mównicy.
Odpowiedzi zawsze w lepszy lub gorszy sposób odpowiadały na treść zadanego pytania i nie były aż tak sztywne i utarte.(Punche w prezesa szczególnie mi przypadły do gustu xD)

Zastanawiam się jak wyglądała sprawa oglądalności i jak to wpłynie na wyniki kandydatów. Ale jeśli brać pod uwagę moje subiektywne odczucia na podstawie tych debat to przez samą formułę debaty i jej przeprowadzenie znacząco wygrywa Trzaskowski.

Jest wstanie utrzymać wizerunek przy trudniejszych pytaniach i potrafi skrytykować (choć k---a niezbyt znacząco) swoją opcję polityczną. Pod tym względem Duda jako "self proclaimed niezależny kandydat" brzmi śmiesznie, bo nigdy by nie odważyłby się na najmniejszy komentarz pod adresem swojej opcji.

C--j mi q dupę, zagłosuje jak małpa w cyrku na Trzasko z PO.

J-----m PO przez 8 lat jak p------y, ale teraz to z sentymentem wspominam ośmiorniczki, zegarki, LOT, emerytury... Kiedyś to były afery hrum.

Róbcie jak chcecie. Ale jeśli PiS wygra wybory samorządowe prezydenckie to stracicie mnie jako obywatela, jak i wielu młodych Polaków.

("hehe to w---------j, czemu jeszcze nie wyjechałeś leffaaakuu?")

Bo studiuję, bo pracuje, bo żeby wyjechać trzeba mieć ku temu możliwości i ekonomiczne potrzeby. Jak dotąd tak źle mi się nie żyło w Polsce. Jednak przez pomysły socjalne PiSu, reformy edukacyjne i "pomoc dla młodych" mojej, konkretnie mojej rodzinie zaczęło się wieść dużo gorzej. ¯_(ツ)_/¯

Jeśli to się utrzyma to po skończeniu studiów będę musiał w---------ć z kraju bo nie widzi mi się praca za grosze i życie na cudzym dorobku.("ale hurrbprzecież możesz się w Polsce dorobić? O czym ty p--------z? Ludzie mają wysokie pensje, jakoś sobie radzą! Jesteś nieudacznikiem życiowym. durr". ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Spójrz na oferty pracy. Gdzie oczekują doświadczenia, a gdzie nie? Znajdź pracę w której pracodawca inwestuje w pracownika w Polsce? XDDD

Znajomi lat 23-26 pozakładali firmy za hajs z dotacji i od starych po nie chcieli za psie pieniądze napracować przez 5-10 lat i założyli własne rodziny xD

Warto sobie zadać pytanie jak się skończą te dwie kadencje zarówno prezydenta, jak i PiSu. Dla nas normalnych obywateli, czy to samotnych czy też w związkach, z dziećmi lub bez, młodych czy starych. 

Obawiam się, że pomysły socjalne nie wpłyną dobrze na gospodarkę, co wtedy? Kto będzie dźwigał długi bombelków i emerytów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pozdrawiam, w ten spokojny wtorek. Niech nam się wszystkim magicznie zacznie się wieść lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


#polityka #bekazpisu #wybory #wybory2020 #heheszki #tvpis #tvn
GajuPrzegryw - Żyje w Polsce od urodzenia 23 lata, takiej p-----------j akcji jak deb...

źródło: comment_1594103553v6mIxAkzwhOMqhgynoqsHu.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GajuPrzegryw: analizuje politykę i gospodarkę i muszę stwierdzić, że jedyne w czym PiS jest gorszy od PO i za co winien się wstydzić to TVP. Cała reszta dziedzin rządzenia jest o niebo lepiej prowadzona. Przede wszystkim poważnie, a nie podpalanie budek ambasady czy ruchanie się po ekskluzywnych knajpach z córkami biznesmenów.
  • Odpowiedz