Wpis z mikrobloga

Żyje w Polsce od urodzenia 23 lata, takiej #!$%@? akcji jak debata prezydencka osobna dla każdego z kandydatów to dla mnie nowinka polityczna.

Przesłuchałem około 4 minuty debaty Dudy i ponad 1h Trzaskowskiego.(Nie, nie jestem uprzedzony do A.Dudy).

Format debaty TVP nie miał sensu, bolała mnie głowa gdy słyszałem odpowiedzi "prezydenta", bólu dokładał fakt, że pytania zadawała jedna opcja polityczna w "dziennikarstwie". To był tragiczny sposób by poznać kandydata, już lepiej wypadał na wiecach, a i tak szału nie robi swoimi wypowiedziami.

Format debaty TVN (powiedzmy, bo chyba nadawna była też na fb i innych kanałach komunikacji z tego co kojarzę).

Kilkunastu dziennikarzy z różnych gazet i portali informacyjnych, od lewa do prawa, od poważniejszych wydawców do tych mniej poważnych...

Byłem ciekawy pytań jak i odpowiedzi, tak samo jak przy A.Duda(więc niezbyt), jednak pomimo frazesów i wełnianej otoczki słownej byłem wstanie jako tako poznać osobę przy mównicy.
Odpowiedzi zawsze w lepszy lub gorszy sposób odpowiadały na treść zadanego pytania i nie były aż tak sztywne i utarte.(Punche w prezesa szczególnie mi przypadły do gustu xD)

Zastanawiam się jak wyglądała sprawa oglądalności i jak to wpłynie na wyniki kandydatów. Ale jeśli brać pod uwagę moje subiektywne odczucia na podstawie tych debat to przez samą formułę debaty i jej przeprowadzenie znacząco wygrywa Trzaskowski.

Jest wstanie utrzymać wizerunek przy trudniejszych pytaniach i potrafi skrytykować (choć #!$%@? niezbyt znacząco) swoją opcję polityczną. Pod tym względem Duda jako "self proclaimed niezależny kandydat" brzmi śmiesznie, bo nigdy by nie odważyłby się na najmniejszy komentarz pod adresem swojej opcji.

#!$%@? mi q dupę, zagłosuje jak małpa w cyrku na Trzasko z PO.

#!$%@?łem PO przez 8 lat jak #!$%@?, ale teraz to z sentymentem wspominam ośmiorniczki, zegarki, LOT, emerytury... Kiedyś to były afery hrum.

Róbcie jak chcecie. Ale jeśli PiS wygra wybory samorządowe prezydenckie to stracicie mnie jako obywatela, jak i wielu młodych Polaków.

("hehe to #!$%@?, czemu jeszcze nie wyjechałeś leffaaakuu?")

Bo studiuję, bo pracuje, bo żeby wyjechać trzeba mieć ku temu możliwości i ekonomiczne potrzeby. Jak dotąd tak źle mi się nie żyło w Polsce. Jednak przez pomysły socjalne PiSu, reformy edukacyjne i "pomoc dla młodych" mojej, konkretnie mojej rodzinie zaczęło się wieść dużo gorzej. ¯_(ツ)_/¯

Jeśli to się utrzyma to po skończeniu studiów będę musiał #!$%@?ć z kraju bo nie widzi mi się praca za grosze i życie na cudzym dorobku.("ale hurrbprzecież możesz się w Polsce dorobić? O czym ty #!$%@?? Ludzie mają wysokie pensje, jakoś sobie radzą! Jesteś nieudacznikiem życiowym. durr". ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Spójrz na oferty pracy. Gdzie oczekują doświadczenia, a gdzie nie? Znajdź pracę w której pracodawca inwestuje w pracownika w Polsce? XDDD

Znajomi lat 23-26 pozakładali firmy za hajs z dotacji i od starych po nie chcieli za psie pieniądze napracować przez 5-10 lat i założyli własne rodziny xD

Warto sobie zadać pytanie jak się skończą te dwie kadencje zarówno prezydenta, jak i PiSu. Dla nas normalnych obywateli, czy to samotnych czy też w związkach, z dziećmi lub bez, młodych czy starych. 

Obawiam się, że pomysły socjalne nie wpłyną dobrze na gospodarkę, co wtedy? Kto będzie dźwigał długi bombelków i emerytów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pozdrawiam, w ten spokojny wtorek. Niech nam się wszystkim magicznie zacznie się wieść lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


#polityka #bekazpisu #wybory #wybory2020 #heheszki #tvpis #tvn
GajuPrzegryw - Żyje w Polsce od urodzenia 23 lata, takiej #!$%@? akcji jak debata pre...

źródło: comment_1594103553v6mIxAkzwhOMqhgynoqsHu.jpg

Pobierz
  • 46
Jeśli to się utrzyma to po skończeniu studiów będę musiał #!$%@?ć z kraju bo nie widzi mi się praca za grosze i życie na cudzym dorobku.("ale hurrbprzecież możesz się w Polsce dorobić? O czym ty #!$%@?? Ludzie mają wysokie pensje, jakoś sobie radzą! Jesteś nieudacznikiem życiowym. durr". ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Spójrz na oferty pracy. Gdzie oczekują doświadczenia, a gdzie nie? Znajdź pracę w której pracodawca inwestuje w
@Rino91 CPK to #!$%@? pomyłka. To jak stawianie drugiego pałacu kultury jebiąc budżet by siać propagandę jak to nam się kochanie rozwija gospodarka. XD

Co do rynku pracy, PO nie ruszało go zbyt mocno. PiS nie zrobił nic, tylko utrudnił sytuację przedsiębiorców i pracowników. Ogólnie rynek pracy w Polsce od lat to #!$%@? żart. Ale to swoją drogą.

Jakby na to obiektywnie spojrzeć to więcej dla rynku pracy w Polsce zrobiło PO
nie żebym był wyborcą PiSu - ale czy za PO nie było podobnej sytuacji? Oni przecież też nie mieli większych ambicji modernizacyjnych (poza budową dróg z dotacji UE)


@Rino91: Gazoport, lotnisko w Modlinie, koleje, dużo drobiazgów w rodzaju drugiej linii metra w W-wie (to nie są tylko inwestycje samorządowe), stadiony (mi na plaster ale są), orliki.

Co zrobił od początku do końca przez te 4,5 roku PiS? (Poza tym, że wypiął
@Alfiarz Każdy ma takich znajomych. A to założą myjnie, a to warsztat, a to usługi techniczne po technikum informatycznym, a to detailing aut z Niemiec. Itd itd.

To nie są biznesy na dużą skale, ale i tak ludzie w ten sposób starają się uciec od #!$%@? ofert pracy. ¯_(ツ)_/¯

A, że starzy, często i gęsto mają po kilka mieszkań i sporo oszędności szczególnie ci co kręcili się wokół samorządów ( ͡º
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@GajuPrzegryw: ja też nie jestem uprzedzony, ale wrażenia mam zupełnie odwrotne. Trzaskowski w każdej odpowiedzi mówił o Dudzie i uciekał od konkretów. Szczytem było zarzucanie hipokryzji w sytuacji tragicznego zarządzania miastem, albo podległości prezesowi gdy samemu zostalo się wystawionym jako rezerwa przez zwierzchników partyjnych w Polsce i Europie.
#!$%@? mi q dupę, zagłos


@GajuPrzegryw: Format "debaty" Trzaskowskiego był spoko. Ograniczyłbym tylko czas odpowiedzi na kandydata do minuty, bo rzeczywiste odpowiedzi mniej więcej tyle czasu trwały, a reszta to lanie wody i przydługawe wstępy. Gdyby była minuta (plus np jakaś ogólna pula z której można przedłużać), to odpowiedzi byłby bardziej konkretne i czytelne. W przypadku wymijających odpowiedzi też byłoby to widoczne, bo nie zostawałoby przykryte słowotokiem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GajuPrzegryw: w podstawówce z kolegami #!$%@?łeś PO? XDDDDDDDDDD
Jak w ogóle można pozytywnie oceniać te kabarety, szkoda, że za baby się nie przebrali. Już chyba lepsza była kampania prezydencka Kwacha i piosenka Olek, Olek wygraj, przynajmniej mniej żenujące to było.