Wpis z mikrobloga

Moja mama kiedyś kupiła dom z 3 działkami. Jedna działkę sprzedała (to była dość stroma skarpa) Sąsiad co ją kupił wyrównał teren i się tam wybudował.(na potrzeby wpisu nazwiemy go Mirkiem) W umowie i na planach jest zaznaczone,że obok jego domu jest droga która stanowi naszą i jego współwłasność. Gdy Mirek zaczął się budować i równać skarpę jego sąsiad,a zarazem przyjaciel(na potrzeby wpisu nazwijmy go Zenkiem) powiedział mu,że co będzie ta skarpę zrywał dalej, że on da trochę swojej działki i będzie przejazd. Wychodzi na to,że Mirek ma kamienny płot (ok 2m wysokości,a za nim skarpa),a droga jest na działce Zenka. Przez 20lat nie przejeżdżaliśmy tą drogą bo to był trudny teren (mocny spad i tylko wysokim samochodem dało się przejechać) Mamy facet około rok temu wziął koparkę i zrobił przejazd by się dało jeździć osobówką,bo "od przodu" mamy trudny wyjazd pod górkę i od razu na ulicę. Od tego czasu brama od przodu jest zamknięta (chrzesniacy jak przyjeżdżają to nie wybiegną na ulicę) i po prostu nam tak wygodniej i bezpieczniej.

Ostatnio patrzę,a Zenek postawił szlaban na drodze naszej i Mirka bo mu się nie podoba,że ktoś tamtędy jeździ,on tu przyjeżdża odpocząć i że ta droga jest na jego działce i nie będzie słuchał stukania. Ze stukaniem chodzi mu o to,że Mirek drogę wyłożył kamieniami i jak się jedzie to jak po "kocich łbach". Twierdzi,że wziął geodetę ,wszedł w koszty i przejazdu nie będzie itp.

Wychodzi na to,że droga jest w murze i skarpie Mirka,a my nie mamy jak przejechać .Byłem już u geodety by wznowić granicę calej działki i drogi. Powiedział,że w tym miesiącu nie da rady całej działki ,ale postara się znaleźć czas by chociaż tą drogę wyznaczyć. Da się jakoś załatwić by przejazd był po staremu,dopóki się nie wyjaśni to wszystko? Jak geodeta przyjdzie i będę miał na papierze ,że jest tak jak napisałem to co zrobić z Mirkiem ? Podejrzewam,że mogą być probleny by zburzył mur,zerwał skarpę i znowu postawił mur czy coś by mu się to nie obsypywalo. Do nadzoru budowlanego zgłosić jak nie będzie chciał polubownie? Od razu do sądu? #pomocy #budownictwo o #prawo #geodezja #prawobudowlane
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pqzm: Jakbyś narysował jakąś pseudo mapkę byłoby łatwiej zrozumieć. A na szybko to nic nie zrobisz, czekaj na geodetę, zobaczysz jak biegnie granica, a potem będziesz walczył, bo jeśli się mylisz, to tylko stracisz czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pqzm: jeżeli Mirek zabrał drogę i nie da sie tamtendy jezdzic, a nowa droga idzie w calosci po dzialce Zenka to na chwile obecna mozesz miec problem zeby tamtendy jeździć. Geodeta moze wskazac gdzie byla stara droga i co najwyżej doradzic co robic dalej. A ipcje sa chyva dwie. Pogadac z Mirkiem, zeby ten pogadal z Zenkiem, żeby pozwolił Tobie jeździć nowa drogą.
Jak to sie nie uda to zostaje
  • Odpowiedz
@sirEnq: te zaznaczone na niebiesko to moja działka. Mniej więcej jak kończy się niebieskie w zwężeniu to stoi szlaban. Tu gdzie jest Mirek jest skarpa,Zenek już ma domek na dość równym terenie. @melba: No koszty na pewno by były duże. Tylko,że w planach droga jest prosta,a teraz trochę się zakrzywia i jest problem z wjechaniem ciężkim sprzętem. Wjechać się wjedzie,ale trzeba się nagimnastykowac. Kupowałem opał i traktorem z
Pqzm - @sirEnq: te zaznaczone na niebiesko to moja działka. Mniej więcej jak kończy s...

źródło: comment_1594050713d2nv4p1KlLCS3F8timL75K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz