Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnosnie swiatlowodu Orange i ich #!$%@? modemu 3.0 rozsylajacego wifi.

W necie duzo pytan, zero konkretnych odpowiedzi.

Czy ktos ma problem, ze na telefonach i tabletach Apple nie moze korzystac z netu przez wifi? Polaczenie jest, popracujesz 2 minuty, polaczenie niby nadal jest, ale neta juz nie ma. Rozlaczysz, polaczysz znowu - 2 minuty jest i znowu to samo. Mam w domu pare iphonow i ipadow - na kazdym jest ten problem. Jedynie Apple TV nie ma z tym wifi problemow.

Druga opcja - mam po kablu podpiete radio internetowe, bezposrednio do modemu i tu tez sie #!$%@? - IP przydzielone niby, a neta nie ma. Tu sie #!$%@? juz porzadnie, bo radio ma IP, próbuje polaczyc sie z serwerami i jedyna opcja zeby z niego korzystac w takiej sytuacji to zresetowac modem albo urzadzenie.

Odlaczylem sobie pasmo 5ghz i rozsyla tylko 2.4ghz. Kanal mam automatycznie ustawiony, ale sprawdzalem tez ustawienia reczne. Modem wymienialem 2 razy, czyli mam trzecie urzadzenie juz. Orange twierdzi, ze jedyna opcja to wymiana urzadzen - no żart.

Ma ktos na te problemy rozwiazanie?

#internet #orange
  • 7
@bacanahali: ja przeżywam to właśnie na telefonie i macbooku, za to moi rodzice z telefonami nie-applowymi nie maja w ogóle problemów, jak miałam jeszcze ipoda to tez nie miałam problemów, może to wina jakiejś aktualizacji? przeprowadziłam się i jadę teraz na inei i nic się nie zmieniło, nadal #!$%@?
@lukija: o zapomnialem o macbooku - tu tez nie ma problemow. A telefony nie apple smigaja bez problemow. Jak gdzies ide i polacze sie telefonem z wifi od upc - nie ma problemow. Jak wczesniej mialem internet z LTE przez modem/router (czyli modem lte z USB wpiety do routera) - tez nie bylo problemow.
Odlaczylem sobie pasmo 5ghz i rozsyla tylko 2.4ghz

@bacanahali: Przywróć do ustawień fabrycznych FunBoxa i skonfiguruj ponownie. Włącz obie częstotliwości. Rozdziel ustawienia, nadaj inne SSID dla 5GHz, kanał dla 2.4GHz ustaw taki na którym masz największą prędkość i stabilny ping bez gubienia pakietów, a szerokość ustaw na 20MHz. Dla 5GHz ustaw najniższy kanał i maksymalną wartość szerokości kanału. W urządzeniach pozapominaj sieci i połącz ponownie.

IP przydzielone niby, a neta nie