Wpis z mikrobloga

Mirki, chwalę się. Przeszyliśmy 'Ekstremalny szlak szarlotek Tatrzańskich'⛈
8 schronisk Tatrzańskich jednego dnia. ~55km i ~17,5h na nogach
Start godzina 3.20
☑️Schronisko na polanie Chochołowskiej-> Przełęcz Iwaniacka-> ☑️Schronisko w dolinie Kościeliskiej-> Przysłop miętusi-> przełęcz kondracka-> ☑️Schronisko na polanie Kondratowej-> ☑️hotel Górski Kalatówki-> Kuźnice-> dolina Jaworzynki-> ☑️Schronisko Murowaniec-> Zawrat-> ☑️Schronisko w dolinie 5 stawów-> Świstówka-> ☑️Schronisko nad morskim okiem-> ☑️Schronisko Roztoka godzina 21.05 i dalej do parkingu w Palenicy Białczańskiej

#tatry #gory
modessef1 - Mirki, chwalę się. Przeszyliśmy 'Ekstremalny szlak szarlotek Tatrzańskich...

źródło: comment_1593957585N0WBDsQh3eLBKVzFN4Qs5f.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@modessef1: pff kolejny 'wyczyn' kompletnie bez sensu i znaczenia.
wymysl jakas nowinne technologiczna, serwis stworz...ale nie...do tego trzeba wysilku intelelktulnego, łatwiej przejsc z buta 50 km i sie cieszyc :D
  • Odpowiedz
@modessef1: hejka, imponujący wynik. Dla mnie jesteś jakimś herosem - mnie ostatnio stopy odpadały po spacerze wzdłuż Piotrkowskiej w Łodzi - a jestem całkiem wysportowanym typem XD

Pytanko odnośnie tych schronisk. Jak to jest? Przychodzisz tam i możesz się zatrzymać na jak długo chcesz? Coś się za to płaci? Jest jakiś limit miejsc?
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości, jak wróciliście o 21 z Palenicy?


@Lukumon: oczywiście żadnych busów już nie było, ale to był wypad większą ekipą, gdzie żeńska część została w miejscu gdzie mięliśmy wynajęty nocleg i przyjechały po nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nieźle, jaki jest poziom trudności? Czy osoba która ma bardziej doświadczenie w niższych górach dałaby radę?


@Markus86: powiem Ci, że ja też nie jestem jakimś górołazem. Jeśli chodzi o techniczność to tylko podejście na Zawrat może sprawić trudność, ale nie dlatego, że jest jakieś ciężkie technicznie tylko dlatego, że masz już 30km w nogach, a jednak trochę wspinaczki po łańcuchach jest. Natomiast kondycyjnie oraz wytrzymałościowo dla stóp i kolan to
  • Odpowiedz
wymysl jakas nowinne technologiczna, serwis stworz...ale nie...do tego trzeba wysilku intelelktulnego, łatwiej przejsc z buta 50 km i sie cieszyc :D


@vateusz: no ba xD jak się nie ma w głowie to ma się w nogach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Garet_: jak zamowisz duzo wczesniej to normalnie wynajmujesz pokoj i placisz . Jak przyjdziesz przed zmrokiem to mozesz dostac SCHRONIENIE czyli w jadalni rozkladasz karimate spiwor i spisz na glebie (za to tez placisz jakies pieniadze)
Jak dla mnie to bez spania na glebie niema klimatu.
  • Odpowiedz
@vateusz: tak, lepiej przejsc 50 km z buta niz wymyslic kolejna rzecz nikomu do niczego nie potrzebną.
Obcujesz z przyroda, sprawdzasz sie...
Lepsze takie cos niz np siexziec na silowni i boxeps robic :)
  • Odpowiedz
Pytanko odnośnie tych schronisk. Jak to jest? Przychodzisz tam i możesz się zatrzymać na jak długo chcesz? Coś się za to płaci? Jest jakiś limit miejsc?


@Garet_: miejsce w chochołowskim to rezerwowaliśmy jakoś w styczniu. Płaciliśmy coś koło 50zł od osoby. Z tego co wiem to teraz podczas pandemii tylko rezerwacje i nie dają nawet spać na glebie. A robiąc trasę to zachodziliśmy do schronisk tylko na chwilkę. Coś zjeść,
  • Odpowiedz
I ktora szarlotka najlepsza?


@cluer: jadłem tylko w chochołowskiej szarlotkę. To był Szarlotkowy jedynie z nazwy, którą nie my wymyśleliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) może.jakby nie było burzowej aury tego dnia to byśmy sobie pozwolili na dłuższe postoje
  • Odpowiedz
@modessef1: Byłem na dwóch wyrypach o podobnym dystansie, jednak odczuwam dyskomfort chodząc po graniach, skalnych szczytach, dużo tam tego? W nocy nie strach po takich górach chodzić?

Masz gdzieś mapkę z przewyższeniami?
  • Odpowiedz
@cluer: @modessef1: dzięki Panowie :)
A co jeśli zajdziesz po zmroku? Odmówią Ci schronienia, robią jakieś problemy? Pytam z ciekawości, bo to różnie może być przy takich trasach.
  • Odpowiedz
W nocy nie strach po takich górach chodzić?


@Markus86: dystans jaki pokonujesz nocą jest prosty. Oczywiście pod warunkiem jak wyruszysz w podobnym okresie co my kiedy dzień jest długi. Nocą z czołówkami szliśmy tylko jakąś godzinkę, a potem już zaczęło świtać. Ten dystans nie ma grani, a raczej same dolinne drogi. Później z kolei wieczór nas złapał jak wracaliśmy już asfaltem z morskiego oka.
  • Odpowiedz
Odmówią Ci schronienia, robią jakieś problemy? Pytam z ciekawości, bo to różnie może być przy takich trasach.


@Garet_: teraz jak jest pandemia to nie wiem. Przed pandemią to byś dostał kawałek podłogi do spania.
  • Odpowiedz