Wpis z mikrobloga

dzisiaj ukończyłem the last of us 2 grafika gameplay mechanika i soundtrack 11/10 historia 1/10
Są 3 rzeczy które mi się najbardziej nie spodobały
1 Wątek LGBT na siłę (najbardziej Lev)
2 Historia Abby i granie nią ponad połowę gry
3 Walka Ellie i Abby gdzie gramy Abby i zakończenie gry
końcowa ocena 2/10
#thelastofus
  • 9
@Aleksanders_: Kek.

1. Mam nadzieje, że mordowanie tuzinów ludzi i odrywanie im kończyn nie było na siłę. Wbijanie ludziom noży w gardła było takie super. Wszystko w normie tylko te cholerne wątki LGBT. xD

2. Co było takiego złego w historii Abby?

3. Co było złego w obu pojedynkach?

Fabuła musiałaby być kompletnie nieposklejanym łajnem żeby dać jej 1/10 albo czymś Cię uraziła. Jestem w sumie ciekaw.
@Tooth: Abby kompletnie mnie nie interesowała, chciałem tylko żeby Ellie ją zabiła
a co do pojedynków to w teatrze graliśmy jako Abby i twórcą chodziło o to żeby pokazać jaka Ellie jest zła i że mamy trzymać stronę Abby ale jakoś to do mnie nie trafiło i nie chciałem walczyć. Gdyby chociaż była możliwość wyboru postaci ale z takim samym zakończeniem. A na końcu gry Ellie morduje z 50 osób żeby
@Aleksanders_: Czyli można rzec, że nie dotarła do Ciebie ta gra.

Generalnie The Last of Us II porusza dwa tematy:

1. To nie jest gra o zemście Ellie. Jest o żądzy zemsty, która wyniszcza i każe robić rzeczy, które patrząc z innej perspektywy (i tu na biało wchodzi segment z Abby) tracą na swojej zasadności.

Całe to mordowanie przeciwników i Bossów przez Ellie to tragedia dla kogoś innego. I tak, Ellie
@Tooth: właśnie nie trafiła do mnie, liczyłem na historię taką jak w jedynce, opowiedzianą w podobny sposób tam nie mogłeś się doczekać co się wydarzy a tutaj wiele było do przewidzenia, nawet śmierć Joela (bo dlaczego Ellie miała by się mścić i za co) chociaż zwiastun pokazywał co innego.
@Aleksanders_: i ten moment nie bylby taki dobry gdyby joel nie zginal na samym poczatku

liczyłem na historię taką jak w jedynce, opowiedzianą w podobny sposób

duet abby-lev laczy bardzo duzo z duetem joel-ellie z 1 czesci i wedlug mnie tez byl tak samo fajnie poprowadzony, to jak lev probowal oswoic abby z lekiem wysokosci, jak pierwszy raz przeklal
, jak pomylil "cold" z "cool", bylo tam duzo takich fajnych cieplych
@Aleksanders_: Zwiastunów bronić nie będę. Mnie samego to nie uderzyło, bo poza pierwszym teaserem unikałem pozostałych jak leci. False-marketing nigdy nie jest dobry.

Naughty Dog chciało ukryć jeden z najważniejszych faktów w grze, bo gdybyśmy od początku znali los Joela, nie zadziałałoby to na nas tak mocno.

O ile pierwszy teaser przedstawiał Joela tak, jakby rzeczywiście był już duchem, inne dowaliły do pieca. xD