Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja mama mimo, że mam 20 lat, dalej mówi do mnie, jak do 5 latka. Zacznę od tego, że mi to nie przeszkadza, problem w tym, że czuję się wtedy jak mięczak, a to powoduje u innych, że zaczynają mną pomiatać i strasznie szybko popadam w płacz, albo po prostu mówią mi " czego nie rozumiesz ", bądź nazywają debilem. Kiedy płaczę, to pokazuje mi z uśmiechem na twarzy obrazki, dla przedszkolaków, albo daje buzi kiedy siedzę przed komputerem, bądź przytula.
Od paru miesięcy staram się być samodzielnym, mówię mojej mamie, że jej pomogę. A ona i tak że nie trzeba, nie dam z tym sobie rady albo jej odkurzam coś o co prosiła, nie powie do końca i sama to za mnie robi, albo poprawia, bo musi być 1:1 wszystko. Kupuje mi soczki z moim imieniem, jak chcę jej powiedzieć/poprawić z czymś że jest inaczej ( cokolwiek,chociażby, że tego się nie trzyma w lodówce, bo się zepsuje, to mówi że bzdury w tym internecie wypisują ).
Próbując z moją mamą porozmawiać, już wchodzi mi w pierwsze zdanie przekrzykując mnie, i często robiąc się agresywna bardzo szybko, i nagle jej przechodzi. Ma również ubogie słownictwo przez co źle to odbiera ( również miałem, i z tym walczę), i jak mówie jej, że to na jutro. To odpowiada mi od razu, że dzisiaj nie, zapomnij. Kiedyś tak nie miała, jak jest coś inaczej, nazywa mnie dziwakiem, dopóki ktoś inny tego nie powie, że jest inaczej, wtedy gada naburmuszona pod nosem. Jak jej mówię o moich planach, to mówi mi, że to tylko nielicznym się udaje. Przeżyła trochę ze mną dekadę temu, bo ojciec jest chory psychicznie, i dopiero od paru lat jest spokojnie. Popadła w alkoholizm, teraz się z tym trochę opanowywuje. W pewnym czasie byłem w szpitalu. Wpisano mi " schizotypowe " bo mama za mnie odpowiadała i mówiła, że zachowuję się jak dziwak, albo mi mówiła " Powiedz Pani to, oraz to, będzie najlepiej ". A ja na to wszystko co mówiła się zgadzałem, jeszcze walczyła o rentę w ZUS. Nie udało jej się zapełnić pełnej, to zaczęła #!$%@?ć, a później się z tym pogodziła.
Kiedyś chciałem sobie wstawić głupie zdjęcie na fejsa, to powiedziała, że mam wybrać normalne. Czyli być poważnym, jak się głupkowato zaśmieję to nazywa mnie debilem, albo wypomina, że ojciec też taki ma śmiech. I że według niej, jest to psychopatyczny mimo że, na internecie wiele osób tak się śmieje...

Ostatnio coś we mnie ruszyło, i staram się być niezależny, i chociaż coś sam załatwiać na mieście bez pomocy mamy. Przez długi czas byłem tak niańczony, że każdy kto mi mówił " masz głos jakbyś umierał ". Myślałem, że tak nie jest, i mówiłem że taki po prostu mam. Teraz słysząc siebie sprzed jakiegoś czasu ( nagrałem próbkę głosu kiedyś ), nie potrafię tego słuchać.
Napisałem to, bo chciałbym was prosić o pomoc, co mogę zrobić. Najchętniej bym wyjechał do trójmiasta i wynajął mieszkanie będąc sam, został mi ostatni rok szkolny liceum, ale nie wiem, jak dam radę się utrzymać. Mam ochotę zdać maturę, ale wtedy jeszcze są potrzebne studia informatyczne. Chciałbym zostać programistą, ale nie wiem... dam radę po liceum utrzymać się, i do tego chodzić na studia? Chciałbym mamie pomagać również, dając jej jakieś tam pieniądze, bo nie ma problemów z pieniędzmi, ale mimo wszystko chciałbym jej pomóc. ( Mieszkam z dziadkami oraz mamą).
#pytanie #rodzicielstwo nie wiem jak to otagować to może dam po prostu #depresja ,bo 3 lata temu miałem. #alkoholizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f00dbb35a60033c4149ed8a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 6
  • Odpowiedz
OP: @rol-ex: Wystarczy to zdjęcie, jak wysyłam jej jak jestem ubrany? A jestem w liceum czyt: Nie chciałem z nikim rozmawiać, bo byłem zakompleksiony i nie potrafiłem się sam odezwać. Dopiero od tego roku zaczynam być niezależny, masz to we wpisie

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri

AnonimoweMirkoWyznania - OP: @rol-ex: Wystarczy to zdjęcie, jak wysyłam jej jak jeste...

źródło: comment_1593897530XJwGMVv3LlVbfqoB80AXyf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Az tak fajnie sie zrobiło, jak napisałeś, ze cie przytula i wysyła takie serduszka itp () Ale twoja mama ma problemy ze soba, zapewne nie chodziła do zadnego psychologa, psychoterapeuty i nie ma takiego zycia jakby chciała miec i sie #!$%@? i to sie tak ciagnie, ze gdzies musi to wyładowac
  • Odpowiedz